کد خبر 508550

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

فروش هزار و ۷۹۰میلیارد تومانی اوراق بدهی/ نرخ بهره مؤثر اوراق فروش‌رفته؛ ۲۱.۱۱درصد

با فروش هزار و ۷۹۰ میلیارد تومان اوراق بدهی، مجموع فروش اوراق بدهی تا پایان مرحله سی‌و نهم به۱۱۰هزار و ۹۶۸ میلیارد تومان رسید. میانگین نرخ بهره اوراق فروش رفته در این مرحله برابر ۲۱.۱۱ بود که نسبت به هفته گذشته(۲۱.۴) کاهش داشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین، سی و نهمین مرحله از حراج اوراق بدهی دولتی، با فروش هزار و 790 میلیارد تومان اوراق به پایان رسید. در این مرحله دو بانک و موسسه اعتباری سفارش‌های‌ خود را به ارزش 660 میلیارد تومان ثبت کردند که وزارت اقتصاد با 610 میلیارد از سفارش ها موافقت کرد.  همچنین طی این هفته هزار و 170میلیارد تومان اوراق از طریق بازار سرمایه به فروش رسید.

بنابراین در مجموع، هزار و 790 میلیارد تومان اوراق بدهی دولتی طی هفته منتهی به پنج اسفندماه 1399 توسط سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی خریداری شد. این در حالی بود که سه هزار و850 میلیارد تومان اوراق برای این مرحله عرضه شده بود که حاکی از فروش 46.5 درصدی است.

میانگین نرخ بهره اوراق فروش رفته در این مرحله برابر 21.11 بود که نسبت به هفته گذشته(21.4) کاهش داشته است.

به طور کلی از ابتدای سال تا کنون 110 هزار و 968 میلیارد تومان اوراق بدهی توسط وزارت اقتصاد به فروش رفته است.

مرحله چهلم حراج اوراق دولتی نیز هفته آینده با عرضه 26 هزار و93 میلیارد تومان اوراق بدهی دولتی و همچنین 5 هزار میلیارد تومان اوراق سلف موازی نفت ادامه خواهد یافت که جزئیات آن به شرح زیر است:

فروش هزار و ۷۹۰ میلیارد تومانی اوراق بدهی/ نرخ بهره مؤثر اوراق فروش‌رفته؛ ۲۱.۱۱ درصد

فروش هزار و ۷۹۰ میلیارد تومانی اوراق بدهی/ نرخ بهره مؤثر اوراق فروش‌رفته؛ ۲۱.۱۱ درصد

بیشتر بخوانید
ارسال نظر