کد خبر 499264

نقش موثر بانک اقتصادنوین در تامین مالی «پروژه ملی خط لوله گوره به جاسک»

بانک اقتصادنوین در سال جهش تولید با تامین مالی شرکت¬های فعال در زنجیره تولید لوله، نقش به سزایی در اجرای پروژه ملی و راهبردی کشور با عنوان «خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک» ایفا کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین؛ خط لوله 1100 کیلومتری گوره به جاسک یکی از مهترین پروژه های ملی و راهبردی کشور است که با تولید 366 هزار تن لوله با موفقیت اجرایی شده و  در آستانه بهره برداری قرار دارد. این خط از منطقه گوره در استان بوشهر آغاز و به بندرجاسک در سواحل دریای عمان بعد از تنگه هرمز می‌رسد و با اتمام این پروژه ایران برای نخستین بار قادر خواهد بود، نفت خام خود را از آب های آزاد دریای عمان صادر کند.

در این پروژه راهبردی که با تکیه بر توان و تخصص شرکت های داخلی و تولید ورق ترش برای نخستین بار در کشور  اجرا شد بانک اقتصادنوین با تامین مالی شرکت های صنعتی مشارکت کننده در تولید لوله های مورد استفاده در این پروژه، بالغ بر  60درصد منابع مورد نیاز برای تولید  این لوله ها را  تامین مالی کرده است.

گفته می شود، افزون بر ۹۰ درصد تجهیزات مورد نیاز برای اجرای این طرح ملی از داخل کشور و به همت شرکت های داخلی تامین شده که این موضوع از خروج ۲۰۰ میلیون یورو ارز از کشور جلوگیری کرده است.

ارسلان احمدی، مدیرعامل شرکت اُریس اوکسین که عهده‌دار تولید ورق های ترش در این پروژه بود، در این رابطه گفت: در آغاز پروژه ورق های ترش از خارج کشور وارد کشور می شد که اندکی بعد به دلیل تحریم، ورود ورق های ترش متوقف شد اما شرکت اُریس اوکسین با تکیه بر توان و تخصص نیروی انسانی داخلی و حمایت مالی بانک اقتصادنوین برای نخستین بار تولید این ورق ها را در داخل کشور آغاز کرد و مانع توقف این پروژه ملی شد.

او با تاکید بر این که بخشی از این موفقیت ملی را مدیون بانک اقتصادنوین هستیم، افزود: این بانک تامین مالی 60درصد کل پروژه را براساس رسالت ملی و بانکداری خود برعهده گرفت و  در سریع ترین زمان ممکن منابع مورد نیاز شرکت ها را در اختیار ایشان قرار داد.

مدیرعامل شرکت اُریس اوکسین ضمن تشکر و قدردانی از ایفای نقش بانک اقتصادنوین در پروژه ملی خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک اظهار کرد: خدمات بانک اقتصادنوین در این پروژه مبین نقش کلیدی نظام بانکی در  توسعه اقتصادی کشور و حمایت از تولید و اشتغال ملی است.

طرح راهبردی و ملی خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک علاوه بر ایجاد چهارهزار شغل در این منطقه و استان های همجوار باعث افزایش سطح امنیت اجتماعی و رفاه خانوار  این مناطق خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر