کد خبر 478689

رییس بانک مرکزی در دومین سالگرد اعمال تحریم‌ها علیه ایران:

بانک مرکزی روزهای سختی را پشت گذاشت/ تلاش‌ها برای دور زدن نظارت بانک مرکزی بر گردش ریال و ارز

«عبدالناصر همتی» نوشت: انصاف نیست برخی ناهماهنگی های موجود بین برخی دستگاهها و نیز تلاش‌هایی که برای دور زدن نظارت بانک مرکزی بر گردش ریال و ارز انجام می گیرد به حساب بانک مرکزی گذاشته شود.

به گزارش اقتصادآنلاین،  عبدالناصر همتی، رییس بانک مرکزی ایران در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: ۱۳ آبان دو سال پیش، دولت آمریکا تحریم‌های جامع زیر را با هدف فروپاشی اقتصادی ایران علیه کشورمان به اجرا درآورد: « ... فعالیت بندرگاهی، کشتیرانی و صنایع کشتی سازی ایران از جمله خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ../ مبادلات نفتی و هرگونه خرید مواد پتروشیمی از ایران، شرکت ملی نفت ایران ../هر گونه مبادله بین موسسات مالی بین المللی با بانک مرکزی ایران با موسسات مالی ایرانی..»

در دومین سالگرد اجرای تحریم های سنگین آمریکا و علی رغم فشار سخت معیشتی به دهک‌های پایین تر درآمدی جامعه، که بخشی از آن هم بی تردید ناشی از مشکلات وناهماهنگی داخلی بود، ملت بزرگ ایران با سربلندی ایستادگی کرد و امروزنظاره گرجدال دوجناح داخلی آمریکا علیه یکدیگر می باشد.

بانک مرکزی هم روزهای سختی را پشت سر گذارند. ولی با تخصیص و تأمین به موقع ارز مورد نیاز کالاهای اساسی و ضروری کشور، اجازه نداد که کمبود جدی در نیازهای اساسی مردم ایجاد شود.

انصاف نیست برخی ناهماهنگی های موجود بین برخی دستگاهها و نیز تلاش‌هایی که برای دور زدن نظارت بانک مرکزی بر گردش ریال و ارز انجام می گیرد، به دلیل صبوری و رعایت مصالح کشور توسط بانک مرکزی، غیر واقع، تحت عناوینی نظیر جلوگیری از روان شدن تجارت و عامل دپوی کالا... به حساب بانک مرکزی گذاشته شود.

فارغ از توقعات وفشارهای بی موردی که برخی زیاده خواهان دارند و تلاش کسانی که بطورمدام با هدف عدم شفافیت، دنبال دور زدن سیاست های ارزی و ریالی هستند، بانک مرکزی ضمن تأکید بر برنامه های اصولی خود، پیگیر سیاستها و اهداف مهم کنترل تورم، تقویت ارزش پول ملی و کمک به رشد تولید خواهد بود

بیشتر بخوانید
ارسال نظر