کد خبر 455002

در مجامع عادی و فوق العاده تصویب شد؛

افزایش بیش از ۳۰۰ درصدی سرمایه بانک ملت و تایید صورت‌های مالی

با برگزاری مجامع عمومی عادی و به طور فوق العاده بانک ملت، صورت های مالی این بانک برای مقطع منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۸ تایید و افزایش سرمایه از مبلغ ۵۰.۰۰۰ میلیارد ریال به ۲۰۷.۰۴۳ میلیارد ریال به تصویب سهامداران رسید.

به گزارش اقتصادآنلاین، در مجمع عمومی عادی سالیانه این بانک که به ریاست محمدتقی صمدی رییس هیات مدیره بانک ملت، احمد مرادپور مدیرکل دفتر بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد به عنوان نماینده دولت و مهدوی پارسا به عنوان نماینده شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین  و همچنین منشی‌گری سیدمحمد نورمحمد حسینی مدیرکل حقوقی این بانک برگزار شد، صورت‌های مالی بانک برای مقطع منتهی به پایان اسفندماه سال گذشته از سوی سهامداران تصویب شد.

در این مجمع که به دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا و بر اساس دستور ستاد ملی مقابله با کرونا به صورت آنلاین و با حضور حدود ۷۰ درصد سهامداران عمده برپا شد، محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت گزارش عملکرد هیات مدیره را در مقطع مذکور برای سهامداران قرائت و برنامه‌های این بانک را برای سال جاری اعلام کرد.

همچنین نماینده سازمان حسابرسی در گزارش خود اعلام کرد که صورت‌های مالی بانک ملت، وضعیت مالی گروه و بانک را در تاریخ ۲۹ اسفندماه ۹۸ و همچنین عملکرد مالی و جریان‌های مالی را از تمامی جنبه‌های مالی، طبق استانداردهای حسابرسی به نحو مطلوب نشان می‌دهد.

سیدکاظم چاوشی مدیر امور مالی بانک ملت نیز در سخنانی به بندهای سازمان حسابرسی و همچنین سوالات سهامداران که به صورت آنلاین مطرح کرده بودند پاسخ گفت.

در این مجمع، همچنین اعلام شد که به دلیل مطلوب بودن نرخ موثر تسهیلات در بانک ملت در سال گذشته و همچنین مدیریت بهینه مصارف، این بانک با بیش از دو هزار میلیارد تومان کسری پرداخت سود رو به رو شده است که قرار است به صورت علی الحساب به سپرده‌گذاران پرداخت شود.

همچنین در بخش دستور تصمیم‌گیری درباره تقسیم سود، اعلام شد که از ۵۰۲ ریال سود حاصله به ازای هر سهم در سال مالی یاد شده، ۲۴۰ ریال سود حاصل از تسعیر نرخ ارز بوده که با توجه به بخشنامه بانک مرکزی قابل تقسیم نیست و از ۲۶۰ ریال باقیمانده نیز با توجه به مفاد اساسنامه و تاکیدات بانک مرکزی، بیش از ۱۰ درصد آن قابل تقسیم نیست و بر این اساس، تقسیم ۲۶ ریال به ازای هر سهم به تصویب سهامداران رسید.

انتخاب سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس و بازرس قانونی و انتخاب روزنامه‌های اطلاعات و دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه‌های کثیرالانتشار برای انتشار آگهی‌های مجمع، از دیگر مصوبات جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه بانک ملت بود.

همچنین در مجمع عمومی عادی فوق العاده که با هدف تصمیم‌گیری درباره افزایش سرمایه و با همان ترکیب هیات رییسه پس از مجمع عمومی عادی سالیانه برگزار شد، پس از قرائت گزارش توجیهی افزایش سرمایه از سوی محمد بیگدلی، مدیرعامل بانک ملت و همچنین اظهارنظر حسابرس، افزایش سرمایه بیش از ۳۰۰ درصدی این بانک از ۵۰.۰۰۰ میلیارد ریال به ۲۰۷.۰۴۳ میلیارد ریال از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‎های ثابت (طبقه زمین و سرقفلی) از سوی سهامداران مورد تصویب قرار گرفت.

بر اساس تصمیم مجمع، سود سهام تقسیمی برای سهامداران زیر یک میلیون سهم، صبح روز چهارشنبه اول مردادماه ۱۳۹۸ به حساب آنان نزد بانک ملت واریز خواهد شد.

همچنین اعلام شد که با موافقت بانک مرکزی و سازمان بورس، برنامه افزایش سرمایه از محل تسعیر نرخ ارز، در برنامه سال جاری بانک ملت قرار دارد که پس از تهیه گزارش توجیهی، این افزایش سرمایه نیز در مراحل اجرایی قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری