کد خبر 260614

مردم را اجبار به خرید کالای ایرانی نکنیم

رییس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی گفت: معنای حمایت از کالای ایرانی اجبار مردم به خرید آن نیست و این امر زمانی محقق می‌شود که بتوانیم کالای با کیفیت و قیمت مناسب برای مصرف‌کننده تولید کنیم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، محمدحسین روشنک در خصوص راهکارهای اصلی برای تحقق شعار سال، اظهار کرد: اصلی‌ترین راه در جهت محقق کردن شعار سال این است که مردم را اجبار به خرید کالای ایرانی نکنیم، زیرا با اجبار کردن افراد نمی‌توان به معنای حمایت از کالای ایرانی دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: ما باید به گونه‌ای با مردم رفتار کنیم و آن را به سوی حمایت از کالای ایرانی سوق دهیم که این اقلام را با علاقه و میل شخصی خریداری کنند.

رییس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی افزود: زمانی که ما در کشور خود به تولید کالاهای باکیفیت، قیمت مناسب، تبلیغات، برندسازی مناسب و... بپردازیم مصرف‌کننده از اینکه کالای ایرانی خریداری کرده است به خود افتخار می‌کند.اگر این اقدامات موثر در تولید کالای ایرانی لحاظ شود یعنی ما از کالای ایرانی حمایت کرده‌ایم.

روشنک عنوان کرد: صنعت خودرو ما به عنوان سنبل صنایع بوده و حدود 40 سال است که از این صنعت حمایت می‌شود اما کماکان این صنعت درجا زده و نمی‌توان گفت که کیفیت دارد و قابل رقابت با دنیا است.

وی خاطرنشان کرد: حمایت از کالای ایرانی زمانی محقق می‌شود تا به این دست پیدا کنیم که چه چیزی سبب شده که قیمت تمام شده کالا در کشور ما از تمام دنیا بیشتر باشد؟

رییس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی در خصوص رغبت مردم برای خرید کالای خارجی، تصریح کرد: زیرا که در شرایط مساوی از منظر کیفیت کالای خارجی با وجود آنکه با تعرفه سنگین و قاچاق وارد کشور می‌شود اما با این وجود قیمت آن در بازار مناسب‌تر از نوع مشابه داخلی با همان کیفیت است به همین علت مردم به خرید آن سوق پیدا می‌کنند.

روشنک تاکید کرد: دولت باید در راستای اطاعت از سخن مقام معظم رهبری برنامه‌ای را تدوین کند و به این بپردازد که سازمان‌های مختلف مانند استاندارد، بهداشت، بازرسی و...چه مبلغی را بر تولید تحمیل می‎کند؟

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    تا کیفیت جنس داخلی بالا نره مردم نمی خرن، از قدیم گفتن جنس خوب نیاز به تبلیغ نداره