• صفحه اصلی
  • امکان فروش برنج‌ تقلبی در سایه فروش فله‌ای
تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۱

امکان فروش برنج‌ تقلبی در سایه فروش فله‌ای

فروش برنج در بازار تنها باید با برچسب قانونی و طبق نظارت اتحادیه وصنف عملیاتی شود تا از فروش برنج تقلبی به نام ایرانی در بازار جلوگیری شود.

 علی ابراهیمی درباره وضعیت  تولید  و فروش برنج دربازار،گفت:  زمانی بازرسان  دولتی می توانند نظارت اجمالی بر روند  توزیع و کیفیت برنج در بازار داشته باشند که برنج تنها با نصب برچسب قانونی  و  نام اصناف بفروش برسد نه اینکه  بدون برچسب و به صورت فله ای در بازار بفروش برود.

 به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خانه ملت، نماینده مردم شازند درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: برنج‌های خارجی از نظر نرخ  نازل، نظر مشتریان را به خود  جلب می‌کنند و با  این شرایط  اگر مشتری  احساس کند، برنج ایرانی با برنج های خارجی  مخلوط  و بفروش  می رود مسلم  است ،برنج ارزان  قیمت خارجی را به برنج های داخلی  ترجیح می دهد.

 ابراهیمی افزود: اتحادیه  برنج کاران باید بر بازار عرضه برنج تسلط پیداکند تا اجازه ندهد سوءاستفاده کنندگان  با مخلوط کردن برنج با کیفیت ایرانی با برنج های خارجی، تولید کننده  داخلی را  از   خرید برنج  بومی دلسردکنند.

وی ادامه داد: بسیاری از برنج های ایرانی و خارجی دربازار بدون آرم و فله ای بفروش می رسند؛ در صورتی که اگر خواهان  فروش قانونی برنج ایرانی  در  بازار هستیم  باید هولوگرام  اختصاصی برای  این محصول استراتژیک  در  نظر  گرفته شود.

 نماینده مردم شازند در مجلس،افزود : فروش  فله ای برنج  مانعی برای کنترل بهداشت  تولید از مزرعه  تا بازار مصرفی تلقی می شود، زیرا  این  محصول  فاقد شناسنامه  را نمی توان  از  نظر  حقوقی  مورد کنکاش و بررسی  قرار داد،  بنابراین برای ثبات بازار برنج از  نظر نرخ و کیفیت باید  فروش  این محصول استراتژیک  را  با برند و هولگرام قانونی عملیاتی  کرد.

  وی با  بیان  اینکه  امکان فروش برنج‌های تقلبی به  ساختار فله‌ای وارد  است، ادامه داد:دولت به شائبه فروش برنج تایلندی به نام  ایرانی ورودکند.

 عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس،یادآورشد: برنج  باید در بازار تنها باید با برچسب و طبق نظارت اتحادیه و اصناف  بفرو ش برود تا از فروش برنج مخلوط به جای برنج ناب ایرانی در بازارجلوگیری شود.

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    به کجا،چه کس،وچی اعتماد کنیم؟!

دیگر رسانه‌ها