کد خبر 321951

بدترین پسوردهای سال اعلام شدند

بدترین پسوردهای سال ۲۰۱۸ میلادی اعلام شده اند. بدترین پسورد سال همچنان ۱۲۳۴۵۶ است و کلمات دیگری مانند «دونالد»، «پرنسس» و «۱۱۱۱۱۱» به این فهرست اضافه شده اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، هرسال شرکت SplashData میلیون ها پسورد فاش شده را بررسی و فهرستی از بدترین ۱۰۰ پسورد سال را منتشر می کند.

طبق این فهرست برای چندمین سال متوالی ۱۲۳۴۵۶ بدترین پسورد سال است.

جالب آنکه کلمه donald (دونالد) پسورد تازه ای است که به فهرست بدترین پسوردهای سال اضافه شده است. این کلمه در رده ۲۳ بدترین پسورد سال قرار گرفته است.

یکی دیگر از پسوردهای جدیدی که به این فهرست اضافه شده «۱۱۱۱۱۱» است که در رده ششم قرار گرفته است. پسوردهای جدید دیگر مانند کلمه «sunshine» در رده هشتم و «princess» در رده یازدهم قرار گرفته اند.

مورگان اسلین مدیر ارشد اجرایی SplashData در این باره می گوید: هکرها  با استفاده از نام افراد مشهور، اصطلاحات فرهنگ عامه و ورزشی و همچنین الگوهای ساده کیبوردی توانسته اند به حساب های کاربری افراد نفوذ کنند. آنها می دانند بسیاری از افراد از پسوردهایی استفاده می کنند که شامل ترکیب های ساده است و به راحتی در ذهن می مانند.

به هرحال این موارد ۲۵ پسورد بد ۲۰۱۸ میلادی هستند:

    ۱۲۳۴۵۶

    password

    ۱۲۳۴۵۶۷۸۹

    ۱۲۳۴۵۶۷۸

    ۱۲۳۴۵

    ۱۱۱۱۱۱

    ۱۲۳۴۵۶۷

    sunshine

    qwerty

    iloveyou

    princess

    admin

    welcome

    ۶۶۶۶۶۶

    abc۱۲۳

    football

    ۱۲۳۱۲۳

    monkey

    ۶۵۴۳۲۱

    ! $%^&*

    charlie

    aa۱۲۳۴۵۶

    donald

    password۱

    qwerty۱۲۳

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • AMERABAS
    ۰ ۰

    لطفا تبلیغات باعث اختلالات در روند کارکرد و کاربردی دستگاه من و ایجاد حساسیت شدید نسبت به خودم میکند لذا از هرگونه تبلیغ خودداری کنید بسیار سپاسگزارم