کد خبر 157918

پنج برابر شدن ترانزیت پهنای باند اینترنت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ۵ برابر شدن ترانزیت پهنای باند در دولت یازدهم گفت: در حال انعقاد قراردادهایی بزرگ در زمینه ترانزیت پهنای باند از شبه قاره هند به اروپا هستیم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، محمود واعظی درباره ترانزیت پهنای باند اینترنت ایران اظهار کرد: در آغاز روی کار آمدن دولت یازدهم ترانزیت پهنای باند حدود ۱۱۰ تا ۱۱۲ گیگابیت بر ثانیه بود و اکنون با اقدامات انجام‌شده، ترانزیت پهنای باند افزایش تقریبا پنج برابری داشته و به ۵۴۰ تا ۵۵۰ گیگابیت بر ثانیه رسیده است.

وی با بیان این‌که ترانزیت پهنای باند به کشورهای همسایه نظیر عراق و افغانستان صورت می‌گیرد، افزود: در حال انعقاد قراردادهای جدید و بزرگی در زمینه ترانزیت پهنای باند هستیم. مسیر ترانزیتی این قراردادها از شبه قاره هند آغاز می‌شود و پس از عبور از کشور ایران به قاره اروپا ختم خواهند شد.

واعظی در پاسخ به این سوال که اپراتورهای ارتباطی در دولت یازدهم بابت تخلفات خود به چه میزان جریمه شده‌اند، عنوان کرد: همانطور که می‌دانید سه اپراتور در کشور فعالیت دارند که هر کدام از این اپراتورها فعالیت‌های مختلفی انجام می‌دهند و وزارت ارتباطات بر فعالیت اپراتورهای ارتباطی نظارت می‌کند تا اصلا تخلفی از سوی اپراتورها نداشته باشیم.

وی همچنین در پاسخ به این‌که آیا اپراتورها تاکنون بابت جرایم تخلفاتشان پرداختی داشته‌اند؟ خاطرنشان کرد: البته ممکن است که پرداختی هم داشته باشند اما به هر حال هدف ما این است که مردم بتوانند خدمات مدنظر خود را به نحو بهتر دریافت کنند و مشکلی در زمینه ارائه خدمات به مردم وجود نداشته باشد و اپراتورها هم مرتکب تخلفی نشوند تا اصلا جریمه‌ای پرداخت نکنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: اپراتورها جریمه تخلفاتشان را به ما پرداخت نمی‌کنند و این جرائم به خزانه می‌رود. اطلاع ندارم که میزان جرائم اپراتورها چقدر است. این موضوع در سه یا چهار رده پایین‌تر رسیدگی و بررسی می‌شود اما هدف ارائه خدمات بهتر به مردم است.

 واعظی در نهایت اعلام نکرد که طی بیش از سه سال از دوره دولت یازدهم، اپراتورهای ارتباطی در مجموع چه مبلغی بابت تخلفات خود جریمه شده‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر