کد خبر 148987

وزیر ارتباطات اعلام کرد؛

ابزارهای وزارت ICT برای برخورد با اپراتورهای متخلف در ترابردپذیری

وزیر ارتباطات در پاسخ به کارشکنی‌هایی که گاهی در حوزه اجرای طرح ترابردپذیری شماره‌ها صورت می گیرد گفت: برای بررسی این موضوع کمیته ای تشکیل شده و در کل ابزارهای متعددی برای برخورد با تخلفات این بخش داریم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، محمود واعظی ظهر امروز در حاشیه مراسم رونمایی از طرح های ایرانسل در جمع خبرنگاران حاضر شده و به پاسخگویی به برخی سوالات پرداخت.

وی درباره رفتاری که گاهی اپراتورهای موبایل در خصوص اجرای طرح ترابردپذیری دارند اظهار کرد: شنیده ام که هر سه اپراتور برخورد واحدی با این طرح ندارند اما هفته گذشته از سازمان تنظیم مقررات ارتباطات خواسته ایم کمیته ویژه ای راه‌اندازی شود تا بدین ترتیب به شیوه میدانی مشکلات این طرح احصا شود و موانع کار مورد ارزیابی قرار گیرد.

واعظی همچنین عنوان کرد: قطعا اگر این موانع با تذکر برطرف نشود برای برخورد با اپراتورهای متخلف ابزارهای متعددی داریم. چراکه این حق مردم است که پس از ایجاد این فضا بتوانند از خدمات مربوطه استفاده کنند.

وزیر ارتباطات درباره واگذاری فرکانس به اپراتورها نیز توضیح داد: طبق آنچه در پروانه اپراتورها آمده فرکانس های درخواستی واگذار خواهند شد و برای واگذاری فرکانس های جدید نیز مزایده های مربوطه برگزار خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه با اجرایی شدن فاز اول شبکه ملی اطلاعات همچنان برخی اپراتورها اینگونه عنوان می کنند که امکان تفکیک هزینه در دیتای داخلی و خارجی وجود ندارد گفت: تصمیمات رگولاتور در حوزه های مختلفی مانند تعرفه گذاری برای تمام شرکتهای فعال در حوزه لازم الاجراست و باید قطعا هزینه پهنای باند داخلی که بر بستر شبکه ملی اطلاعات واگذار می شود هزینه کمتری داشته باشد حال اگر شرکت یا اپراتوری از این موضوع اجتناب کرده در صورت اعلام نام شرکت مربوطه حتما تذکرهای لازم به آنها داده خواهد شد.

وزیر ارتباطات در ارتباط با اینکه برخی اپراتورها نیز تعرفه بسته های اینترنت خود را تغییر داده اند متذکر شد: آنچه به ما مرتبط است بحث رعایت سقف تعرفه در ارائه خدمات است که برای واگذاری هر کیلوبایت داده از این رقم عدول نشود اما در ارتباط با ارقام کمتر از این سقف اختیار با اپراتور است.

وی ادامه داد: البته اکنون با اجرای طرح هایی مانند ترابردپذیری این امکان برای مشترکان وجود دارد که بر اساس تعرفه های مناسب‌تر با حفظ شماره خود اپراتور ارائه دهنده خدماتشان را تغییر دهند.

واعظی در پایان در ارتباط با وضعیت سرمایه گذاری در بازار فاوای کشور از علاقمندی شرکت های داخلی و خارجی یاد کرد و افزود: در شرایط فعلی در داخل کشور بسیاری از بانک‌ها و هولدینگ‌ها علاقمند به سرمایه گذاری و ورود به این حوزه بوده و علاقمندی‌ها در این زمینه افزایش یافته است.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر