معاون وزیر نفت عنوان کرد:

خدمات فنی و مهندسی رقیب درآمدهای نفتی

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، صدور خدمات فنی و مهندسی به کشورهای دیگر را رقیب درآمدهای نفتی برای این وزارتخانه دانست.

خدمات فنی و مهندسی رقیب درآمدهای نفتی

به گزارش اقتصاد آنلاین، معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری گفت: امیدواریم صدور خدمات فنی و مهندسی به کشورهای دیگر به‌عنوان رقیبی بسیار جدی برای درآمدهای حاصل از صادرات نفت مطرح شود و نتایج آن را در پایان این دولت شاهد باشیم.

وحیدرضا زیدی فرد، با اشاره به اینکه سیاست و رویکرد وزارت نفت دولت سیزدهم، حمایت جدی از شرکت‌های دانش‌بنیان و بومی‌سازی و ساخت بار اول در صنعت نفت است، اظهار کرد: وزارت نفت بالغ بر ۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان و ۹۵ میلیون دلار قرارداد و تفاهم‌نامه با شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در سال ۱۴۰۱ داشته است.

او با بیان اینکه شمار شرکت‌های دانش بنیان در وندور لیست وزارت نفت سه برابر شده است، افزود: همه کاتالیست‌های صنعت پتروشیمی به غیر از ۱۵ درصد آن داخلی‌سازی شده که مقدار مصرف کاتالیست بومی‌شده سالانه ۳۵ هزار تن با ارزش هزار و ۱۲۰ میلیون دلار است.

معاون وزیر نفت گفت: ایران امسال صادرکننده کاتالیست به روسیه شد که افتخار بزرگی برای کشور است که بی‌شک نوید افتخارهای دیگر را هم خواهد داد.

زیدی‌فرد ادامه داد: اقدام‌هایی به‌منظور صدور خدمات فنی و مهندسی به کشورهای دیگر در حال انجام است که با پیگیری‌های جدی رئیس‌جمهوری امیدواریم موضوع صدور خدمات فنی و مهندسی به‌عنوان رقیبی بسیار جدی برای صادرات نفت در کشور مطرح شود و نتایج آن را در پایان این دولت شاهد باشیم.

ارسال نظر
ارسال نظر