صادرات نفت عراق به ۲۵۶ هزار بشکه رسید

اداره اطلاعات انرژی امریکا در گزارشی اعلام کرد که میانگین صادرات روزانه نفت عراق به امریکا طی هفته گذشته به میانگین ۲۵۶هزار بشکه در روز رسید.

صادرات نفت عراق به ۲۵۶ هزار بشکه رسید

به گزارش اقتصادآنلاین، اداره اطلاعات انرژی امریکا آمده است: امریکا طی هفته گذشته به طور میانگین 5 میلیون و 668 هزار بشکه در روز از 5 کشور نفت وارد کرده است.

امریکا طی هفته گذشته روزانه به طور میانگین 265 هزار بشکه نفت خام از عراق وارد کرده و این رقم نشان دهنده کاهش واردات نفتی امریکا از عراق نسبت به دو هفته گذشته است که 290 هزار بشکه در روز نفت خام وارد کرده بود.

اداره اطلاعات انرژی امریکا اعلام کرد بیشترین میزان واردات نفت طی هفته گذشته به ترتیب از کانادا به طور میانگین 3.780 میلیون بشکه در روز، مکزیک 556 هزار بشکه در روز، عربستان 476 هزار بشکه و نیجریه 243 هزار بشکه در روز بوده است.

امریکا همچنین به طور میانگین 222 هزار بشکه در روز از کلمبیا، 71 هزار بشکه در روز از برزیل و 55 هزار بشکه در روز از اکوادور نفت خام وارد کرده است.

بنابر گزارش مذکور امریکا طی هفته گذشته هیچ مقدار نفت خام از روسیه و لیبی نفت خام وارد نکرده است.

امریکا پرمصرف ترین کشور در زمینه نفت است که با مصرف روزانه 19.4 میلیون بشکه که 19.7 درصد از حجم مصرف جهانی را تشکیل می دهد و در جایگاه اول از لحاظ حجم مصرف نفت قرار دارد.

ارسال نظر
ارسال نظر