تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
گازپروم خبر داد؛

ظرفیت صادرات گاز روسیه به اروپا نصف شد

شرکت گازپروم روسیه اعلام کرد نیمی از ظرفیت خط لوله نورد استریم ۲ را به شبکه توزیع گاز در داخل روسیه اختصاص داده و عملا ظرفیت قابل استفاده از این خط لوله برای اروپا را نصف کرده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، شرکت گازپروم روسیه اعلام کرد که می‌خواهد از ظرفیت انتقال گاز خط لوله نورداستریم 2 برای توزیع گاز در داخل این کشور استفاده کند.

این خط لوله در اصل با هدف افزایش صادرات گاز روسیه به اروپا ساخته شده و قرار بود گاز را‌‌‌‌‌‌‌‌ از روسیه با عبور از دریای بالتیک به آلمان برساند.

در بیانیه شرکت گازپروم آمده است؛ از آنجا که در شرایط کنونی از خط لوله نورداستریم 2 استفاده نمی‌شود و با توجه به نیاز مردم در شمال غرب روسیه به گاز، این شرکت تصمیم گرفته تا از ظرفیت خط لوله نورداستریم 2 برای عرضه گاز در شمال غرب این کشور استفاده کند.

گازپروم گفته در صورتی که اروپا مجوز بهره‌برداری از این خط لوله را‌‌‌‌‌‌‌‌ هم صادر کند فقط امکان استفاده از نیمی از ظرفیت خط لوله نورداستریم2 فراهم خواهد بود.

این شرکت روسی می‌گوید: در صورتی که طرف آلمانی تصمیم بگیرد تا از خط لوله نورداستریم2 استفاده کند، فقط یکی از خطوط لوله این شبکه قابل استفاده خواهد بود.

گازپروم گفته؛ استفاده از دومین خط لوله نورداستریم2 احتمالا تا سال 2028 برای آلمانی‌ها فراهم نخواهد شد.

 

منبع: فارس
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها