تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

پیش بینی تداوم رایزنی ایران و روسیه بر سر بازار نفت

سفیر ایران در مسکو گفت: تهران رایزنی‌ها با روسیه در قالب اوپک پلاس را بسیار مهم می‌داند و امیدوار است این گفت‌‌و‌گوها ادامه یابد.

به گزارش خبرگزاری تاس، سفیر ایران در مسکو اظهار داشت: تهران رایزنی‌ها با روسیه در قالب اوپک پلاس را بسیار مهم می‌داند و امیدوار است این گفت‌‌و‌گوها ادامه یابد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، کاظم جلالی که در یک کنفرانس آنلاین به مناسبت گرامی‌داشت چهل و سومین سال پیروزی انقلاب اسلامی سخنرانی می کرد، بیان کرد: «ایران در نشست های اوپک و همچنین در قالب اوپک پلاس حضور بسیار موثری دارد. ما با کشورهای مختلف در این رابطه رایزنی‌هایی داشته و خواهیم داشت.

‌این دیپلمات ایرانی افزود: «به ویژه، ما فکر می کنیم، رایزنی ها میان ایران و روسیه در قالب اوپک پلاس، بسیار مهم بود و این رایزنی‌ها می تواند در دوره جدید ادامه یابد‌».

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه ایران چه قیمتی برای نفت پیش بینی می‌کند؟ گفت: قیمت نفت به عوامل بسیاری از جمله عرضه و تقاضا، خواسته خریداران و فروشندگان و آنچه در قالب اوپک و اوپک پلاس رخ می دهد، بستگی دارد.

وی توضیح داد: ‌«البته همه اینها بر قیمت نفت تاثیر می‌گذارد از اینرو ما معتقدیم که قیمت نفت باید واقع بینانه باشد و منافع تولیدکنندگان و مصرف کنندگان را تامین کند».‌

این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها