کد خبر 548241

یک مقام مسئول:

برق نما‌های ساختمانی در صورت مصرف بالا قطع می‌ شود

سخنگوی صنعت برق کشور گفت: اگر روشنایی نما‌های ساختمانی زیاد باشد، بعد از تذکر دادن و عدم توجه به آن، برق را قطع خواهیم کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران،  مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور، با اشاره به برخورد با برق نماهای ساختمانی گفت: با توجه به افزایش دما و مصرف بالای برق در کشور شاهد مصرف روز افزون برق در بخش خانگی و تجاری هستیم.

او ادامه داد: مالکان ساختمان‌هایی که نمای بیرونی خود را نور پردازی کرده‌اند، در این ایام با توجه به افزایش مصرف برق باید میزان مصرف برق را رعایت کنند، در غیر این صورت برق آنان قطع خواهد شد.

 سخنگوی صنعت برق کشور  افزود: اگر ما مصرف برق زیادی در این بخش به خصوص روشنایی نماهای ساختمانی مشاهده کنیم، بعد از دادن تذکر و عدم رعایت توسط ساکنان، نسبت به قطع برق آن ملک اقدام خواهیم کرد.

رجبی مشهدی تصریح کرد: خواهش ما این است مشترکان در مصرف برق صرفه جویی کامل داشته باشند، شرایط کنونى صنعت برق به گونه‌اى است که مجموع میزان تولید نیروگاه‌هاى حرارتى و برق‌آبى از ۵۴ هزار مگاوات فراتر نرفته، در حالى که میزان نیاز مصرف برق کشور در این روزها نیازمند بیش از ۶۵ هزار مگاوات تولید برق است.

او افزود: در حال حاضر اولویت اصلی ما تامین برق خانگی است با طرح‌هاى پاسخگویى بار و مشارکت مشترکان کشاورزى و صنعتى در حال جبران کمبودها هستیم تا در بخش خانگی با خاموشى روبه‌رو نشویم.

 سخنگوی صنعت برق کشور در پایان تصریح کرد: به طور کلی میزان واردات برق در حداقل میزان ممکن قرار دارد و در حدود ۵۰۰ مگاوات است. واردات برق به کشور بیش از ۵۰۰ مگاوات است و در حال حاضر صادرات برق کمتر از ۱۰۰ مگاوات است؛ بر این اساس واردات برق کشور ۵ برابر صادرات است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر