کد خبر 383888

وزیر دفاع: با قطع خام فروشی نفت تبدیل به یک قدرت اقتصادی خواهیم شد

وزیر دفاع گفت: دشمنان بدانند چند سال آینده با قطع خام فروشی نفت و تحول در حوزه اقتصادی، توطئه های آنان در این جنگ ناخواسته و ظالمانه با شکست مواجه خواهد شد و انشاءالله همانند قدرت دفاعی تبدیل به یک قدرت اقتصادی نیز می شویم.

به گزارش اقتصاد آنلاین ، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی کارکنان وزارت دفاع که به مناسبت هفته دفاع مقدس در محل ورزشگاه سازمان صنایع دفاع برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهداء، خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان ۸ سال دفاع مقدس از مشارکت و حضور صمیمی خانوادگی کارکنان در این همایش قدردانی و تشکر کرد.

امیر حاتمی با بیان اینکه خانواده ها به عنوان یک سرمایه معنوی نقش مؤثری در رشد و تعالی کارکنان صنعت دفاعی دارند اظهار داشت: رزمندگان نیروهای مسلح و کارکنان مجموعه صنعت دفاعی پایه های قدرت ساز ایران اسلامی هستند؛  لذا حفظ و انسجام خانواده این عزیزان تأثیر مستقیمی بر روند پیشرفت های دفاعی خواهد گذاشت.

وی با بیان اینکه وزارت دفاع پیشرفت های خود را مرهون تجربیات دوران ۸ ساله جنگ تحمیلی است، افزود: بخشی از کارکنان امروز صنعت دفاعی رزمندگانی هستند که با رشادت و دلیر مردی های خود و همچنین کسب تجربه های گران سنگ در آن دوران توانستند عزت، افتخار و سربلندی و سرافرازی را برای امروز ِ ایران اسلامی به ارمغان آورند.

وزیر دفاع اتکای به خود و اتکا به ظرفیت های درون را از دستاوردهای دوران دفاع مقدس برشمرد و ادامه داد: محدودیت های سخت دوران جنگ تحمیلی و در ادامه تحریم های همه جانبه نظام استکبار علیه ملت ایران و به خصوص بخش های نظامی، تهدید را برای ما تبدیل به فرصتی مبدل ساخت که بتوانیم با شناخت سرمایه های ارزشمند انسانی خود با حرکت در لبه فناروی، به بالندگی، شکوه و سطح بسیار مطلوبی از پیشرفت های دفاعی دست یابیم.

امیر حاتمی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در سایه تدابیر نورانی مقام معظم رهبری با توانمندی نیروهای مسلح و مجموعه صنعت دفاعی نقش مؤثری را امروز در نظام بین الملل ایفا می کند، افزود: دشمنان پس از ناکامی در جنگ سخت و نظامی، امروز در تقابل تمام عیار جنگ اقتصادی با ایران اسلامی هستند؛ اما بدانند تا چند سال آینده با قطع خام فروشی نفت و تحول در حوزه اقتصادی، توطئه های آنان در این جنگ ناخواسته و ظالمانه با شکست مواجه خواهد شد و انشاءالله همانند قدرت نظامی تبدیل به یک قدرت اقتصادی نیز می شویم.

وی با بیان اینکه ملت ایران با تأسی از نهضت عاشورا هیچگاه زیر بار ذلت نخواهد رفت خاطرنشان ساخت: دشمنان بدانند ملت بزرگ ایران  مشق مقاومت و ایستادگی و عزت را از حماسه ماندکار کربلا فرا گرفته اند.

وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مسئولین  وزارت دفاع نقش خطیری در قبال خانواده های کارکنان مجموعه صنعت دفاعی دارند اظهار داشت: دفاع از مرزهای جغرافیایی در کنار دفاع همه جانبه و  حفظ مرزهای ارزشی از جمله خانواده تکمیل خواهد شد؛ لذا همه باید تلاش کنند مجموعه شهرک های سازمانی وزارت دفاع محل شور، نشاط، امید به زندگی و تعالی ارزش ها باشد.

گزینه‌های روی میز دشمن را به زیر میز منتقل کردیم

هم چنین ایسنا نوشت؛

سردار غلامرضا جلالی در مراسم بزرگداشت ۲۵ شهید روستای شیخ حسن شهرستان نظرآباد با اشاره به تقارن بزرگداشت هفته دفاع مقدس با ماه محرم گفت: هشت سال دفاع مقدس صحنه‌ بازتولید و بازنمایی فرهنگ عاشورایی و حماسه حسینی بود.

وی با بیان اینکه در دل این فرهنگ دوگانه حق و باطل به اوج خود می‌رسد، ادامه داد: معجزه امام راحل این بود که با دم مسیحایی خود جبهه‌ها را تبدیل به کارخانه انسان‌سازی کرد و امثال باکری و خرازی و بروجردی و زین الدین و ... را تربیت کرد.

جلالی با اشاره به اینکه مفاهیم مشترک زیادی از فرهنگ عاشورا در دوران دفاع مقدس به چشم می‌خورد، افزود: وفاداری، ایثارگری و شجاعت و از همه مهمتر اطاعت از ولایت از مهمترین مولفه‌های دوران دفاع مقدس است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه با اتکای به فرهنگ عاشورایی دفاع مقدس گزینه‌های روی میز دشمن را به زیر میز منتقل کرده‌ایم، گفت: ما به جای سلاح به محور مقاومت فرهنگ خوداتکایی و "ما می‌توانیم" صادر کردیم.

وی با انتقاد از برخی که از روی ناآگاهی و یا غفلت اقدام به حذف شهدا از نام خیابان‌ها کرده‌اند، گفت: حذف نام شهدا از خیابان‌ها تضعیف مولفه‌های اقتدار ملی است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه شهید و شهادت سرمایه فرهنگی این ملت است، گفت: امروز به دلیل همین فرهنگ است که ما توانسته‌ایم گزینه‌های نظامی روی میز دشمن را به زیر میز منتقل کنیم. مولفه قدرت نرم دفاعی ایران منبعث از دفاع مقدس و شهادت‌طلبی است و این قدرت باید حفظ شود.

جلالی در بخش دیگری از سخنان خود دستاوردهای پنج‌گانه دفاع مقدس را برشمرد و افزود: ارتش ایران قبل از انقلاب و دفاع مقدس، یک ارتش وابسته به آمریکا بود اما در دوران دفاع مقدس آب‌دیده شد و تبدیل به یک ارتش اسلامی و انقلابی و مدافع اسلام و مردم گشت و بزرگانی چون شهید صیاد شیرازی، شهید بابایی، شهید آبشناسان را تقدیم جبهه انقلاب کرد.

وی تولد سپاه را یکی دیگر دستاوردهای دفاع مقدس دانست و گفت: سپاه استوانه دفاع از انقلاب، عصاره فرهنگ شهادت، محصول دفاع مقدس است و همین مولفه‌ها سبب شده است لباس سبز سپاه خار چشم دشمن شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه کمک ما به مقاومت مردم منطقه، ارسال سلاح نیست، افزود: ما به مردم لبنان، عراق، سوریه و یمن فرهنگ دفاع مقدس را منتقل کردیم و به آنان آموختیم می‌توانند به آنچه که می‌خواهند با اتکا به توان داخلی خود دست یابند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری