{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 362013

کمالی پور گفت :ضرورت دارد که سازمان بازرسی به نحوه هزینه کردهای موزه های وزارت نفت ورود کرده و در صورت وجود فساد احتمالی پرونده آنرا در اختیار دستگاه قضایی کشور قرار دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از نفت ما، نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تولید نفت را بسیار حساس توصیف کرد و گفت: زیرمجموعه های نفت نیز از جمله موزه نفت حساس هستند و باید نظارت و بازرسی در خصوص هزینه کرد آنها صورت بگیرد و هیچ دستگاهی نباید از زیر ذره بین بودن ناراحت باشد.

واقعیت این است که هیچ مرجع، نهاد یا وزارتخانه ای مصون از خطا نیست، برای آنکه عملکرد هر دستگاهی مورد تقدیر قرار گیرد یا از اتهام مبرا شود، نظارت و بازرسی آنها واجب است.

کمالی پور  ، با تاکید براینکه واقعیت این است که هیچ مرجع، نهاد یا وزارتخانه ای مصون از خطا نیست گفت: برای آنکه عملکرد هر دستگاهی مورد تقدیر قرار گیرد یا از اتهام مبرا شود، نظارت و بازرسی آنها واجب است.

وی با تاکید براینکه جدا از اینکه بخواهیم مچ گیری کنیم، بلکه برای صیانت از مجموعه ها، وجود سیستم های نظارتی و صیانتی واجب و لازم است گفت: به نظر می رسد که اگر در هر حوزه ای بپذیریم که نهادهای نظارتی وارد شوند و نظارت بکنند، کار درستی است زیرا اگر انحرافی وجود داشته باشد، جلوی آن انحراف گرفته

چنانچه دستگاههای نظارتی از جمله سازمان بازرسی به بخش موزه های وزارت نفت سری بزند تا هزینه و درآمدهای آن را بررسی کنند چراکه عدم نظارت دقیق فضا را برای فساد مالی فراهم خواهد کرد.

می شود و اگر خطایی انجام شده باشد با آن برخورد می شود و اگر سلامت عملکرد آن دستگاه اثبات شود، موجب تحکیم بنیانهای آن نهاد یا مجموعه می شود.

نماینده جیرفت و عنبرآباد با تاکید بر اینکه موزه نفت نیز مستثنی از قوانین دستگاهها و ارگانها نیست گفت: چنانچه دستگاههای نظارتی از جمله سازمان بازرسی به بخش موزه های وزارت نفت سری بزند تا هزینه و درآمدهای آن را بررسی کنند چراکه عدم نظارت دقیق فضا را برای فساد مالی فراهم خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون حضور سازمان بازرسی در بسیاری از نهادها اتفاق افتاده و مشکلی ایجاد نکرده است گفت: از سوی دیگر وجود نهادهای نظارتی می تواند شفاف سازی کند و اگر احیانا

نفت یکی از مجموعه های بسیار حساس کشور است، چنانچه آسیبی به این مجموعه برسد، یا اشکالی در عملکرد آن وجود داشته باشد، می تواند خسارت های جبران ناپذیری به کشور وارد کند.

اتهامی وجود داشته باشد، متهمی که بی گناه بوده را تبرئه کنند.

کمالی پورافزود: به همان اندازه که یک موضوعی از منظرهای متفاوت امکان دارد حساسیت داشته باشد، به همان اندازه آسیب های بیشتری دارد یا آسیب می زند و برای جلوگیری از این آسیب ها، نظارت یک امر عادی و لازم الاجراست.

وی با تاکید بر اینکه نفت یکی از مجموعه های بسیار حساس کشور است گفت: چنانچه آسیبی به این مجموعه برسد، یا اشکالی در عملکرد آن وجود داشته باشد، می تواند خسارت های جبران ناپذیری به کشور وارد کند.

نایب رییس کمیسیون حقوقی وقضایی مجلس گفت: حساسیت هایی که در بحث تولید نفت وجود دارد و در زیر مجموعه های آن صورت

حساسیت هایی که در بحث تولید نفت وجود دارد و در زیر مجموعه های آن صورت می گیرد و درست هم است، باید در بحث نظارت و بازرسی هم وجود داشته باشد. هیچ کس از نظارت آسیب نمی بیند.

می گیرد و درست هم است، باید در بحث نظارت و بازرسی هم وجود داشته باشد. هیچ کس از نظارت آسیب نمی بیند و در هر حوزه ای که باشد لازم است و هیچ دستگاهی هم نباید از نظارت گلایه مند باشد.

وی درخصوص مدیرانی که از نظارت ها گلایه دارند گفت: یا آنکه عملکرد یک مدیر ایراد دارد که از بازرسی و نظارت وحشت دارد، یا عملکرد درستی دارد که نباید ناراحت و نگران باشد بلکه باید از نظارت و حضور ناظر استقبال کند.

وی در پایان تاکید کرد :ضرورت دارد که سازمان بازرسی به نحوه هزینه کردهای موزه های وزارت نفت ورود کرده و در صورت وجود فساد احتمالی پرونده آنرا در اختیار دستگاه قضایی کشور قرار دهد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری