کد خبر 292504

انتشار جدول خاموشی‌های تهران تا نیمه شهریور

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ از کاهش خاموشی‌ها در پایتخت خبر داد و گفت: پبش بینی می شود که انتشار جدول خاموشی ها تا نیمه شهریور ادامه داشته باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حسین صبوری با بیان اینکه کاهش دمای هوا، تغییر ساعات اداری و صرفه جویی مشترکان موجب شد که میزان خاموشی ها در تهران تا حد قابل توجهی کاهش یابد، اظهار کرد: بر اساس آمار، در حال حاضر میزان خاموشی‌های تهران بیش از ۵۰ درصد کاهش یافته است. البته پیش بینی می شود که تا نیمه اول شهریورماه خاموشی‌های اجباری در تهران به طور کامل پایان یابد.

به گفته وی، باید شرایط به گونه‌ای شود تا میزان مصرف و تولید به حد تعادل برسد و در آن شرایط با افزایش مدیریت مصرف و کاهش درجه حرارت می‌توانیم اعلام کنیم که دیگر جداول خاموشی در تهران منتشر نخواهد شد.

صبوری در رابطه با اقدامات صورت گرفته در راستای کنترل مصرف برق در ادارات و سازمان‌های پرمصرف اعلام کرد: از میان ۱۲۰۰ سازمان ملی و بزرگ شهر تهران تاکنون ۲۵۰ مجموعه که نکات مورد تایید را رعایت نکرده بودند، دچار خاموشی شدند.

وی ادامه داد: تقاضای ما از تمام مشترکان این است که در مدت زمان باقی مانده از دوران پیک مصرف، صرفه جویی‌های لازم را لحاظ کنند تا بتوانیم تابستان را با کمترین میزان خاموشی پشت سر بگذاریم. پیش از این، حقی فام - سخنگوی صنعت برق، پیش بینی کرده بود که تا ۲۰ مرداد ماه خاموشی‌ها به صفر برسد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر