کد خبر 557250

یک مقام مسئول:

میزان واکسیناسیون در البرز از مرز ۹۰۰هزار دز گذشت

سخنگوی قرارگاه مقابله با کرونا استان البرز با اشاره به اقدامات گسترده برای ایمن سازی مردم در مقابل ویروس کرونا گفت: میزان واکسیناسیون گروه های سنی اعلام شده و مشاغل پرخطر این استان از مرز ۹۰۰ هزار دز گذشت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، مهردادبابایی روز شنبه افزود: اکنون واکسیناسیون گروه های سنی اعلام شده با سرعت در این استان ادامه دارد.

وی به وضعیت کرونا در استان البرز اشاره کرد و گفت: اکنون وضعیت ابتلا به کووید ۱۹ درسطح  بالا ثابت مانده که انتظار می رود با همکاری مردم در رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی بتوان در روزهای آینده میزان ابتلا به این بیماری را کاهش داد.

سخنگوی قرارگاه مقابله با کرونا البرز با رد شایعاتی مبنی بر شیوع بیماری قارچ سیاه در این استان  گفت: این بیماری هیچ ارتباطی با کرونا ندارد. 

وی تاکید کردکه بیماری قارچ سیاه تا کنون در استان نداشته ایم ضمن اینکه مورد عجیبی نیست چرا که قارچ سیاه مربوط به افرادی است که دچار ضعف ایمنی شدید هستند.

وی خاطرنشان کرد: بیماری قارچ سیاه در گذشته وجود داشته و در برخی از بیماران کرونایی که دچارمشکل ایمنی هستند و به واسطه بیماری و درست استفاده نکردن از داروهایی مانند کورتن دچار ضعف ایمنی شدید باشند بوجود می آید.

وی اظهارداشت: ظرفیت تخت های بستری کرونا در استان البرز  تکمیل شده اما ابتلا به کووید۱۹  در وضعیت تثبیت شده قرار دارد که انتظار می رود پس از مدتی روند نزولی شیوع کرونا را شاهد باشیم.

سخنگوی قرار گاه مقابله با کرونای استان البرز  تاکید کرد: شرط نزولی  شیوع کرونا در استان رعایت  دقیق شیوه نامه های بهداشتی  است و در صورتی که این اتفاق نیفتد نه تنها روند کاهشی شیوع کرونا را نخواهیم داشت بلکه احتمال دارد موج دیگری آغاز و دوباره مراجعات و موارد بستری کرونایی افزایش یابد.

این مسوول با اشاره به اینکه طی چند روز گذشته آمار مراجعه بیماران کرونایی به مراکز درمانی و بهداشتی البرز ثابت شده است، افزود: ماموریت های اورژانس البرز نیز که در ابتدای موج پنجم تا ۵۰ درصد افزایش یافته بودکه  اکنون ثابت مانده و روند افزایشی آن متوقف شده است.

بابایی بیان داشت: میزان مراجعه روزانه مردم به مراکز درمانی استان در مرز عدد حدود چهارهزار و۸۰۰ ثابت مانده ضمن آنکه شمار بستری ها نیز ثابت است.

سخنگوی قرارگاه مقابله با کرونا استان البرزافزود: روزانه حدود ۷۰۰ ماموریت توسط اورژانس البرز انجام می شود که بیش از ۲۵۰ مورد آن برای جابه جایی بیماران کرونایی است.

توصیه کارشناسان بهداشت و درمان استان البرز برای پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا انجام واکسیناسیون، رعایت شیوه نامه های بهداشتی مانند استفاده از ماسک ۲ لایه و پارچه ای، حفظ فاصله اجتماعی و شستن مکرر دست ها است.

اکنون از مجموع هفت شهرستان تابعه البرز سه شهرستان در وضعیت قرمز تیره ، سه شهرستان قرمز و یک شهرستان نارنجی کرونایی است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر