کد خبر 519631

رییس اتاق اصناف مرکز البرز خبر داد؛

اخطار شفاهی به سه هزار واحد صنفی متخلف البرز

رییس اتاق اصناف مرکز البرز با اشاره به تشدید محدودیت های کرونایی در استان اعلام کرد: سه هزارو ۳۰۰ واحد صنفی متخلف طی یک هفته اخیر در البرز تذکر شفاهی دریافت کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، بهروز حصاری روز یکشنبه اظهارداشت: بازرسان اداره نظارت و بازرسی اتاق اصناف طی این مدت از  ۱۱ هزارو ۱۰۰ واحد صنفی را بازدید کردند.

وی اضافه کرد: نظارت ها علاوه بر تعطیلی صنوف غیر ضرور  بر فعالیت واحدهای صنفی گروه یک نیز بیشتر شده است.

حصاری خاطرنشان کردکه در روز گذشته پرونده  ۹  واحد صنفی متخلف به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.       

وی افزود: همچنین پنج شکایت حضوری، ۳۰ شکایت تلفنی و در خصوص عدم رعایت شیوه نامه بهداشتی رسیدگی شد.

حصاری در بخش دیگری از سخنان خود به نظارت بر صنوف مرغ و تخم مرغ ، توزیع مرغ گرم دولتی  و نظارت برجایگاه های توزیع میوه تنظیم بازار اشاره کرد و افزود: گشت های مشترک با دانشگاه علوم پزشکی ، سازمان تعزیرات حکومتی و پلیس اقتصادی بر نحوه عرضه این کالاها نظارت دارند.

وی تاکید کرد: طبق اعلام رسمی ستاد مبارزه با کرونا استان البرز، واحد های صنفی غیرضرور این استان تا اطلاع بعدی تعطیل هستند و اجازه فعالیت به آن ها داده نمی شود.

وی اضافه کرد که با اعلام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی البرز مبنی بر  قرارگرفتن استان البرز در وضعیت قرمز کرونایی و روند افزایشی تعداد بیماران مبتلا به کرونا، محدودیت فعالیت های صنفی به مدت ۲ هفته  اجرا می شود.

 حصاری گفت: مشاغل گروه یک  که مجاز به فعالیت در تمام شهرستان‌ها حتی در شرایط قرمز هستند و بیش از پیش موظف به رعایت پروتکل های بهداشتی هستند.

وی اضافه کرد: نظارت های کامل از سوی مراجع ذیربط  انجام می شود و در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی تعیین شده از طرف دانشگاه علوم پزشکی ، واحدهای صنفی متخلف برابر مقررات پلمب خواهند شد.

اکنون بیش از ۱۲۰ هزار واحدصنفی درالبرز فعالیت می کنند.

استان البرز از هفته گذشته  در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر