صدای پای فدرال رزرو در کریپتو؛

اجرای آزمایشی دلار دیجیتال به زودی

برخی از غول‌های بانکی جهان در تلاشی کاملا جدید در حال همکاری با فدرال رزرو نیویورک برای اجرای آزمایشی ۱۲ هفته ای دلار دیجیتال هستند.

اجرای آزمایشی دلار دیجیتال به زودی

اقتصاد آنلاین - مهرداد فرامهر؛ این برنامه که توسط مرکز نوآوری فدرال رزرو نیویورک رهبری می شود، نحوه استفاده بانک‌ها از توکن‌های دلار دیجیتال را آزمایش خواهد کرد. نکته مهم این است که در این طرح، برخی از بزرگترین بانک‌های جهان در این آزمایش شرکت میکنند. در زمانی که اعتماد مردم و مصرف کنندگان خرد به تراکنش‌های بلاکچین بخاطر فروپاشی صرافی FTX در سطح پایینی قرار دارد، این خبر این واقعیت را نشان می‌دهد که هنوز موارد استفاده برای این فناوری در دنیای واقعی و تراکنش‌های رسمی بانکی و دولتی وجود دارد.

دیروز اعلام شد که یک برنامه آزمایشی برای آزمایش استفاده بانک های مختلف از توکن های دلار دیجیتال در حال انجام است و بانک هایی از جمله سیتی گروپ، مسترکارت ، ولز فارگو و چند بانک دیگر در این برنامه درگیر هستند.

بیانیه‌ای که این بانک‌ها از طریق آن این آزمایش را اعلام کردند ابتدا توسط رویترز گزارش شد. در این بیانیه فدرال رزرو نیویورک خاطرنشان کرد: "این پروژه که شبکه مسئولیت تنظیم شده نامیده می شود، در یک محیط آزمایشی انجام می شود و از داده های شبیه سازی شده استفاده می کند."

به طور خاص، تلاش این بانک‌ها و فدرال رزرو نیویورک برای تعیین کمیت تأثیر توکن‌های دلار دیجیتال انجام می‌شود. به طور خاص این آزمایش به این منظور انجام می‌شود که مشخص شود این توکن بانک مرکزی چگونه "در یک پایگاه داده مشترک می تواند به سرعت بخشیدن به پرداخت ها کمک کند."

ارسال نظر