افزایش کلاهبرداری های رمزارزی؛

درآمد ۳ میلیارد دلاری هکرهای کریپتو در سال ۲۰۲۲

داده های شرکت تجزیه و تحلیل بلاک‌چین Chainalysis نشان می‌دهد که اکتبر "بزرگترین ماه در بزرگترین سال فعالیت هکری است." این شرکت اضافه کرد که هکرهای کریپتو در سال جاری تاکنون بیش از ۳ میلیارد دلار از طریق ۱۲۵ هک درآمد کسب کرده اند.

درآمد ۳ میلیارد دلاری هکرهای کریپتو در سال ۲۰۲۲

اقتصاد آنلاین—مهرداد فرامهر؛ شرکت تحلیل داده‌ی Chainalysis برخی از آمارهای مربوط به هک کریپتو را روز گذشته به اشتراک گذاشت. این شرکت تجزیه و تحلیل داده های بلاک چین توضیح داد که در سال 2019، بیشتر هک‌ها صرافی‌های متمرکز را هدف قرار می دادند. با این حال، اکثریت قریب به اتفاق اهداف تاکنون پروتکل های مالی غیرمتمرکز (defi) هستند.

وبسایت شرکت Chainalysis نوشت: پس از چهار هک در روز سه‌شنبه هفته گذشته، اکتبر اکنون بزرگترین ماه در بزرگترین سال فعالیت هکری در تاریخ کریپتو است. تاکنون در این ماه، 718 میلیون دلار از پروتکل های defi در 11هک مختلف به سرقت رفته است.

چهار هک که روز سه شنبه انجام شد شامل کیف پول Rabby، QANPlatform، Temple DAO و Mango Markets بود. بزرگترین سوء استفاده از این چهار مورد، هک Mango Markets پروتکل defi مبتنی بر Solana بود که حدود 115 میلیون دلار به سرقت رفت.

درآمد ۳ میلیارد دلاری هکرهای کریپتو در سال ۲۰۲۲

وبسایت Chainalysis توضیح داد: "پل های زنجیرهای یک هدف اصلی برای هکرها هستند، با 3 پل در این ماه شکسته شده و نزدیک به 600 میلیون دلار به سرقت رفته است، که 82٪ از ضررهای این ماه و 64٪ از ضررهای کل سال را شامل می شود."

با این سرعت، سال 2022 احتمالاً از سال 2021 به عنوان بزرگترین سال هک در تاریخ پیشی خواهد گرفت. تاکنون، هکرها از طریق 125 هک بیش از 3 میلیارد دلار درآمد کسب کرده اند.

بسیاری از مخالفان کریپتو امنیت پایین شبکه های مختلف بلاک‌چین را از دلایل مخالفت خود با این صنعت اعلام می‌کنند.

ارسال نظر