تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
ترکیب بازی، هنر و آموزش در فستیوال بلاک‌دان؛

اولین جشنواره وب ۳ جهان در کرواسی برگزار می شود

رویداد BlockDown کرواسی، اولین جشنواره وب ۳ در جهان خواهد بود که شامل مبحث ان اف تی ها نیز می‌شود. این جشنواره قرار است در ۱۱ می آغاز شود. رویداد محبوب بلاک‌دان، امسال در شهر شیبنیک کرواسی برگزار خواهد شد، جایی که شرکت کنندگان برای گوش سپردن به گفته‌های سخنرانانی که در حوزه صنعت وب نسل سوم صاحب نظر هستند، گرد هم می آیند. البته باید توجه داشت که این رویداد اهمیتی فراتر از یک گردهمایی ساده دارد.

اقتصاد آنلاین_فرناز حیدری؛ Erhan Korhaliller، بنیانگذار جشنواره بلاک‌دان (BlockDown)  در  مصاحبه با یک خبرگزاری عنوان کرده که کرواسی یک منطقه مطلوب برای پیاده سازی ایده های خلاقانه، نوآوری فنی و فرهنگ Web3 است. در بلاک‌دان سعی بر آن است که محدودیت‌های ادغام دنیای فیزیکی و مجازی تشریح و برای آن راه حلی ارائه شود.

هنر، کارگاه آموزشی ، بازی ؛ موضوع هایی هستند که انتظار می‌رود در رویداد بلاک دان به آنها پرداخته شود.

  • هنر

نکته قابل توجه این رویداد این است که یک گالری NFT خواهد داشت که در آن شرکت کنندگان می توانند نظر و تعامل خود را در خصوص بیش از 40 صفحه نمایش ارائه کنند. همچنین چندین نمایش هنری واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) نیز در طول این رویداد نمایشگاه برگزار خواهد شد. شرکت کنندگاه این رویداد  می‌توانند نقاشی‌های هنرمندان را بر روی دیوارها به صورت خصوصی ببینند و در طول رخداد این جشنواره با سایر شرکت‌کنندگان تعامل داشته باشند.

  • کارگاه های آموزشی

رویداد بلاک‌دان کرواسی طبق رویه ای که برای ان اف تی ها در نظر گرفته، چندین کارگاه آموزشی با همکاری  Moonbeam برگزار خواهد کرد. در این کارگاه مدیران توسعه پروژه مون بیم،  درباره راه‌اندازی اپلیکیشن های غیر متمرکز (dApps) در محیط سازگار با اتریوم و پولکادات بحث خواهند کرد.

کارگاه دیگری نیز در برنامه های این جشنواره وجود دارد که به بررسی تأثیر حوزه  بلاکچین بر محیط زیست می‌پردازد. این ورکشاپ به شرکت‌کنندگان راه حل هایی ارائه می می‌دهد تا میزان کربن تولید شده در طبیعت را خنثی کرده و یا به کاهش آن کمک کنند. این کارگاه محاسبه تعداد درخت هایی که لازم است در ازای فعالیت در زمینه رمزارزها کاشته شود  را ارائه می دهد.

شرکت کنندگان می توانند ده ها سخنرانی را بشنوند که عمیقاً فضای کریپتو و وب 3 را مورد نقدر و بررسی قرار می دهد. سخنرانان، از اینفلوئنسرها و روسای جامعه گرفته تا مدیران تجاری و بنیانگذاران، همگی یک ویژگی مشترک دارند که آن قرار گرفتن در خط مقدم توسعه Web3است.

همچنین افراد برجسته ای از حوزه های ورزش، هنر، مد و موسیقی نیز حضور خواهند داشت که نظرات خود را در مورد نحوه ادغام Web3 در صنایع مختلف به اشتراک بگذارند.

  • بازی تعاملی

در راستای جذاب‌تر کردن جشنواره بلاک‌دان، یک بازی RPG مبتنی بر ان اف تی برای استفاده کاربران در جشنواره برنامه ریزی شده است. از آنجایی که بلیط‌های رویداد به شکل ان اف تی  فروخته می‌شوند، هر چه مهمانان بیشتر با جشنواره تعامل داشته باشند، رتبه بالاتری را در تابلوی امتیازات کسب خواهند کرد. در پایان این رویداد سه روزه، کسانی که بالاترین رتبه را دارند می توانند منتظر دریافت جوایز ویژه باشند.

برگزار کننده این رویداد در گفت و گو با یک وبسایت خبری گفت: جشنواره بلاک‌دان با هر رویداد دیگری که روی آن کار کرده ام یا در فضای وب 3 دیده ام متفاوت است. ماهیت تعاملی این جشنواره تلاشی برای همگام شدن با سرعت بی‌وقفه نوآوری مرتبط با Web3 خواهد بود چرا که وب نسل سوم در راستای از بین بردن تمرکز اینترنت و ایجاد تعامل بیشتر بین فردی قدم نهاده است. در سال 2020، بلاک دان  اولین رویداد زنده مجازی Web3 بود که در متاورس میزبانی شد. این جشنواره رویدادهای متاورس را به جریان اصلی خود اضافه کرد، به همین دلیل است که می توان امیدوار بود که BlockDown کرواسی با اولین تجربه جشنواره IRL خود تأثیری مشابه بر صنعت رویدادها داشته باشد.

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها