تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
توجه کشورهای حوزه خلیج فارس به رمزارزها؛

بایننس مجوز فعالیت در ابوظبی را دریافت کرد

تاییدیه بازار جهانی ابوظبی به بایننس اجازه می دهد تا به عنوان یک دلال یا فروشنده دارایی های دیجیتال از جمله ارزهای دیجیتال فعالیت کند. بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان از نظر حجم معاملات، مجوز فعالیت در ابوظبی را دریافت کرد و سومین تأییدیه نظارتی خود را در منطقه خاورمیانه پس از بحرین و دبی ثبت کرد.

اقتصاد آنلاین – حسین عسکری؛ تأییدیه اصولی بازار جهانی ابوظبی (ADGM) به بایننس اجازه می دهد تا به عنوان یک دلال یا فروشنده در دارایی های دیجیتال از جمله ارزهای رمزنگاری شده فعالیت کند که نقطه عطفی دیگر برای صرافی ارز دیجیتال است که پیش بینی می کند به عنوان یک شرکت کاملاً دارای مجوز فعالیت کند.

توییت بایننس

​ADGM به عنوان یک منطقه آزاد مالی بین‌المللی در پایتخت امارات متحده عربی عمل می‌کند که از لحاظ تاریخی نقش مهمی در نظارت نظارتی و نظارتی بر خدمات مالی ارائه شده در حوزه قضایی خود داشته است. ADGM در واکنش به تلاش‌های Binance برای کسب مجوزهای نظارتی در سراسر جهان، اظهار داشت:

IPA بخشی از برنامه‌های بایننس برای تثبیت خود به‌عنوان یک ارائه‌دهنده خدمات دارایی مجازی کاملاً کنترل شده در یک مرکز مالی بین‌المللی شناخته‌شده و به خوبی تنظیم‌شده است.

ADGM همچنین قصد خود را برای ارائه تأییدیه های نظارتی مشابه برای شرکت های رمزنگاری محلی و جهانی به اشتراک گذاشت تا ابوظبی را به عنوان "هاب دارایی های مجازی با رشد سریع و اقتصاد دیجیتال" قرار دهد.

ضاهر بن ضاهر، مدیر عامل ADGM نیز از این حرکت استقبال کرد و قول داد به تلاش های بایننس برای تثبیت حضور آنها در ابوظبی کمک کند.

به غیر از Binance، صرافی برجسته ارز دیجیتال FTX قبلاً مجوزهای عملیاتی در دبی، دومین شهر بزرگ امارات پس از ابوظبی، دریافت کرده است.

در ۲۲ مارس، ADGM مقاله مشاوره ای را منتشر کرد که پیشنهاد می کرد شرکت های دارای مجوز ADGM مجاز به تسهیل تجارت NFT در حوزه قضایی باشند.

سازمان تنظیم مقررات خدمات مالی (FSRA)، NFT ها را در مقاله مشاوره ADGM به عنوان مالکیت معنوی به جای "سرمایه گذاری یا ابزار مالی مشخص" توصیف کرد.

 

با این حال، مجوز معاملات NFT به احتمال زیاد شرکت‌های دارای مجوز را ملزم می‌کند که از قوانین ضد پولشویی (AML) و تحریم‌های ADGM پیروی کنند.

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها