تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

تحریم بیت کوین مانند ممنوعیت اینترنت است

وزیر دارایی روسیه همزمان با اعلام مخالفت خود در رابطه با ممنوعیت پیشنهادی ارزهای دیجیتال توسط دولت روسیه، ابراز کرده است که تحریم بیت‌کوین، مانند تلاش برای ممنوع کردن اینترنت یک کار بیهوده است. به گفته آنتون سیلوانوف (Anton Siluanov)، وزیر دارایی این کشور، روسیه از طریق یک صنعت ارز دیجیتالی که به خوبی تنظیم شده است، باید بهترین خدمات را داشته باشد، نه ممنوعیت کلی.

اقتصاد آنلاین - حسین قطبی؛ در چند هفته گذشته جامعه ارز دیجیتال روسیه همه چیز را پشت سر گذاشته است، از بانک مرکزی برای ممنوعیت کامل تا دولت که گفته است با بیت‌کوین به عنوان یک ارز رفتار خواهد کرد. وزارت دارایی همچنین در این ماه پیشنهادهای نظارتی ارز دیجیتال را ارائه کرد که طبق گزارش‌ها، بانک مرکزی رسما با آن مخالف است.

در جدیدترین گزارش‌ها، وزیر دارایی این کشور درخواست‌ها برای ممنوعیت ارزهای دیجیتال را رد کرده است. آنتون سیلوانوف در حمایت خود از ارزهای دیجیتال تزلزل‌ناپذیر بوده و در یک جلسه توجیهی با بانک مرکزی در روز چهارشنبه، موضع خود را بیشتر بررسی کرد.

طبق گزارش فوربس روسیه، سیلوانوف گفت که تحریم بیت‌کوین مانند تلاش برای ممنوع کردن اینترنت، غیرممکن است.

وی در ادامه این سوال را مطرح کرد که چرا بانک مرکزی برای ممنوعیت بیت‌کوین فشار آورده و گفت: "بیت‌کوین چه اشکالی دارد، من نمی‌فهمم چرا باید آن را ممنوع کرد؟" با این حال، اعتراف کرد که برخی از نگرانی‌های بانک روسیه در مورد ارزهای دیجیتال، از جمله ادعای این بانک مبنی بر اینکه بیت‌کوین می‌تواند سیستم بانکی را بی‌ثبات کند و این که برای معامله‌گران خرده‌فروش بی‌تجربه خطرآفرین است را درک می‌کند و منطقی است.

وی همچنین به مسئولان بانک مرکزی گفت که راه‌حل در تنظیم است نه ممنوعیت. او معتقد است که این نه تنها از سرمایه‌گذاران محافظت می‌کند، بلکه تضمین می‌کند که این کشور میلیون‌ها مالیات ناشی از صنعت در حال رشد را از دست نمی‌دهد.

وزارت دارایی در پیشنهاد مقررات خود یک هفته پیش پیشنهاد کرد حداکثر مبلغی را که سرمایه‌گذاران خرد می‌توانند روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند، به مبالغی بین 660 تا 1300 دلار محدود کرد، اگرچه مشخص نکرد که آیا این برای مدت زمان معینی است یا خیر.

گزارش‌های محلی حاکی از آن است که بانک مرکزی رسماً با پیشنهادات تنظیمی مخالف است و همچنان بر ممنوعیت کامل آن تاکید دارد.

الویرا نابیولینا(Elvira Nabiullina)، رییس بانک مرکزی اخیراً اظهار داشت: «ما از هیچ تلاشی برای متقاعد کردن دولت و وارد کردن جزئیات بیشتر در مورد استدلال‌های خود دریغ نمی‌کنیم، زیرا ریسک‌های قابل توجهی را می‌بینیم. من اینجا روی عقل سلیم حساب می کنم.»

این مطلب برایم مفید است
۵ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها