کد خبر 517572

قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری به ۱۲ هزار تومان رسیده است. این رقم دو هزار تومان کمتر از نرخ مصوب تخم مرغ است.

 به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، ناصر نبی پور رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران عنوان کرد: قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری به ۱۲ هزار تومان رسیده است. این رقم دو هزار تومان کمتر از نرخ مصوب تخم مرغ و شش هزار تومان از قیمت تمام شده تولید آن کمتر است.

وی افزود:سال گذشته تولیدکنندگان ریزمغذی متیونین (اسید امینه‌ای که در ساختار پروتئین وجود دارد) را ۲۰ تا ۲۲ هزار تومان خریداری می‌کردند اما هم اکنون قیمت آن به ۱۳۰ هزار تومان رسیده و با در شرایط فعلی، هزینه تمام شده تولید هر کیلوگرم تخم مرغ بالای ۱۸ هزار تومان است.

وی خاطرنشان کرد: اگر قیمت تخم مرغ به زیر نرخ مصوب برسد دولت باید آن را خریداری کند اما مسئولان مربوطه که هنگام افزایش قیمت تخم مرغ در سطح بازار، هر لحظه به ما زنگ می‌زدند و ما را احضار می‌کردند در حال حاضر تلفن‌هایشان را هم جواب نمی‌دهند. قبل از عید پیش بینی کرده بودیم که قیمت تخم مرغ در فروردین و اردیبهشت ماه افت می‌کند و به زیر ۱۰ هزار تومان می‌رسد.مسئولان باید مساله صادرات را حل می‌کردند تا دچار چنین مشکلاتی نشویم اما متأسفانه آنها نه تنها مانع صادرات بلکه مانع تولید هستند.

نبی پور ادامه داد: افت قیمت در وضعیت تولید طی ماه‌های آینده تأثیر می‌گذارد و تولید را دچار مشکل می‌کند. هر زمان که ما به مسئولان در این زمینه هشدار می‌دهیم، به آن بی توجهی می‌کنند و تا زمانی که بحران در بازار ایجاد نشود به فکر چاره نیستند.در حال حاضر شرکت‌های تولیدکننده جوجه یکروزه، جوجه را به مرغدار با قیمت ۱۵ هزارتومان عرضه می‌کنند و می‌گویند آن را ۸ هزار تومان (نرخ مصوب) فاکتور می‌کنیم و مرغدار نیز اگر اقدام به خرید نکند قادر به جوجه ریزی نیست متأسفانه سودجویی در بخش‌های مختلف زنجیره انجام می‌شود و تولیدکننده گرفتار شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۵ ۰

  خیلی شیک و مجلسی قیمت تخم مرغ رو کیلویی 25000 تومن میکنن.اول ناله میکنن بعد قیمت رو بالا میبرن البته برنامه ریزی شده است خدا به داد مرغ دار برسه که بازیچه دست اینا شدن.

 • حسن
  ۶ ۰

  خدا به دولت عقل بده .

 • ناشناس
  ۳ ۱

  این اقای نبی پور تا الان که مرغداریهای خودش خالی بوده حرف نمیزد الان که مرغداری هاش به بار رسیده باز دوباره شروع کرد خدا به داد مردم برسه

 • شهروند مطلع
  ۳ ۲

  خواهشا اطلاع ندارید با چندتا تلفن ساده به اصل قیمت میرسید
  کی گفته جوجه یک روزه گوشی هشت تا شانزده هزار تومنه
  جوجه یک روزه 1800 تومن هست با نهایت دانی که با قیمت ازاد میخوره در 45 روز به 17 18 تومن نمیرسه
  بعد مردم کیلویی 25000 تو صف می ایستن
  مردم هم بی اطلاع حرفهای شما که صاحب خبر نامه هستید رو باور میکنند

  یک مثال ساده تول کرونا قیمت دلار کمتر بود ماسک به دانه ای 5000 تومن رسید وقتی دولت و دار و دستش دلال هستن بازار از این بدتر نشه شانس اوردیم

 • ناشناس
  ۲ ۱

  این‌تیتراکی‌سرتونو‌میخوره‌خجالت‌بکشین‌هرچی‌باهاتون‌
  باادب‌واحترام‌حرف‌میزنیم‌فایده‌نداره‌الان‌۲تومن‌که‌باهاش‌
  فقط‌بربری‌میدن‌خیلی‌زیاده‌ازاونور‌میکنین‌خدادتومن‌تخم‌مرغ‌
  شد۱۸تومن‌مردم‌اومدن‌تو‌کوچه‌هاشد۱۲‌البته‌بعد۱۰‌روزدوباره‌
  رفت‌بالاتاالان‌به‌خاطر‌کرونا‌مردم‌دیگه‌فقط‌توصفن‌اعتراض‌نمیکنن‌حیاکنین‌بااین‌تیترای‌مزخرفتون‌خبرندارین‌حرف‌نزنین‌کسی‌
  نمیگه‌لالین

 • علی
  ۱ ۰

  جزیره کیش هتوز ۴۸هزارتومانا کاهش کجاداشته بسه دروغ

 • ناشناس
  ۲ ۰

  این جملات برای بازار گرمی و دوهزارتومان در برابر قیمت اصلی چیزی نیست . در واقع یه نوع تبلیغات به حساب می یاد گول نخورید.

 • سوری
  ۰ ۰

  خدا از ریز تا درشتتونو لعنت کنه به خاک سیاه نشوندین ملتو انوقت دوهزار تومنو میگین کاهش شدید،؟ نمیرین یوقت از گشنکی لعنتیهای دزد اموال مردم