کد خبر 514099

اگر مردم اقدام به ذخیره سازی خانگی مرغ در یخچال و فریزر نکنند بازار به زودی تنظیم می شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، رضا سالمی مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران عنوان کرد: با 130 میلیون قطعه جوجه ریزی در ماه حدود 230 تا 250 هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید می شود که روزانه 7 هزار و 200 تن تا 7 هزار و 500 تن در ماه می شود و با در نظر گرفتن سرانه 25 تا 28 کیلوگرم در سال، روزانه نیازمند 6 هزار تا 6 هزار و 500 تن مصرف در کشور هستیم که میزان تولید بیشتر از مصرف است.

 مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: میزان جوجه ریزی در کشور کم نشده است و  با وجود تحریم ها اجازه نداده ایم تولید کاهش یابد.وی تصریح کرد:روزانه 300 تا 400 تن مرغ مرغ منجمد به قیمت 15 هزار تومان در فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار و اصناف سطح شهر تهران توزیه می شود تا بازار مرغ هرچه زود تر در کشور تنظیم شود.

وی افزود:تولید مرغ در کشور پایدار است و اندازه مصرف است و مردم از خرید و ذخیره سازی این محصول در یخچال و فریزر خودداری کنند تا بازار با افزایش تقاضای ناگهانی مواجه نباشد.

سالمی ادامه داد: با مدیریت خرید مردم بازار مرغ به زودی در کشور به حالت قبل برخواهد گشت.همچنین،در ارتباط با ممنوعیت صادرات مرغ،می توان گفت صادراتی مرغی نداشتیم که صادرات آن ممنوع شود و صادرات این محصول در شش ماه ابتدایی سال بود.

سالمی در خصوص تصمیم دولت  واردات مرغ با ارز 4200 توسط دولت گفت: این مرغ ها برای حفظ ذخایر استراتژیک است و به معنی آن نیست که در کشور تولید نیست بلکه پشتوانه ای برای تولید است؛ همواره باید به اندازه 70  هزار تن مرغ  ذخیره اساسی در کشور داشته باشیم.این مرغ ها ممکن است از کشور های برزیل یا ترکیه به کشور وارد شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • هموطن بی نام
  ۲ ۰

  برای همه مشکلات مردم را مقصر میکنند.

 • داود
  ۱ ۰

  امروز قيمت مرغ ٣٩ هزار و ٥٠٠ تومان بود به اين حرفها نمي توان دل بست ٦ روز اول عيد همه جا تعطيل است اما زندكي غذا مي خواد

 • ناشناس
  ۱ ۰

  مردم پول پیدا کردن مرغ بخرن .مونده بود ذخیره کردنش 😜

 • ناشناس
  ۱ ۰

  ؟؟؟