کد خبر 513820

براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا فهرست شهرهای مجاز برای سفرهای نوروزی منتشر شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از صداوسیما، طبق دستور مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا سفر به شهر‌های قرمز و نارنجی کاملا ممنوع است اما سفر به شهر‌های آبی و زرد با رعایت کامل شیوه نامه‌ها و نکات بهداشتی امکان پذیر خواهد بود.

طبق آخرین آمار از نرم افزار ماسک باتوجه به شیوع گسترده این ویروس در استان خوزستان ۱۱ شهرستان این استان در وضعیت قرمز کرونایی هستند که باتوجه به کاهش شهر‌های نارنجی و آبی در هفته‌های اخیر با ۳۱شهرستان نارنجی، ۲۵۲شهرستان زرد و ۱۵۴شهرستان آبی روبرو هستیم. 

براساس صحبت‌های معاون کل وزارت بهداشت و درمان، تا پایان تعطیلات سفر به شهر‌های قرمز و نارنجی ممنوع خواهد بود اما براساس گفته‌های ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام جدید وضعیت شهر‌های قرمز و نارنجی از شنبه، ۲۳اسفند به ۲۵اسفند موکول شد.

شهر‌های آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.ارومیه، اشنویه، خوی، ماکو،   نقده  در استان آذربایجان غربی، شهرضا در استان اصفهان، امیدیه، ایذه، باغ ملک، حمیدیه، شوش، هفتکل، هندیجان و اندیمشک در استان خوزستان، دهلران در استان ایلام، دامغان و شاهرود در استان سمنان، پاسارگارد، گراش، لامرد، خنج و مهر در استان فارس، سیرجان در استان کرمان، کهگیلویه و گچساران در استان کهگیلویه و بویر احمد، گرگان در استان گلستان، رودبار و رودسر در استان گیلان، آمل، رامسر و ساری در استان مازندران و خمین در استان مرکزی شهر‌های با وضعیت نارنجی کرونا در هفته آینده هستند.

رنگ بندی های اعلام شده ممکن است در روزهای آتی با تغیراتی همراه باشد.از دیروز تا امروز (شنبه، ۲۳اسفند) و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیص، ۷هزار و ۸۰۲بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۴۸۵نفر از آن‌ها بستری شدند.

مجموع بیماران کرونا در کشور به یک میلیون و ۷۳۹هزار و ۳۶۰نفر رسید. متاسفانه در طول شبانه روز گذشته، ۷۳بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۶۱هزار و ۱۴۲نفر رسید.

تاکنون یک میلیون و ۴۸۵هزار و ۱۷۹نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. ۳هزار و ۸۳۶نفر از بیماران مبتلا به کرونا در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند که این آمارها تا آخر هفته تغییر خواهند کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر