کد خبر 513805

ایران پس از بازگشت کامل آمریکا به برجام، به اجرای کامل این توافق هسته‌ای بازمی‌گردد و بنابراین نیازی به مذاکرات بیشتر نیست.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد:ما آمادگی داریم تا پس از بازگشت ایالات متحده به اجرای برجام، فوراً به اجرای کامل برجام بازگردیم. به همین سادگی. ما نیازی به مذاکرات بیشتر نداریم.

ظریف افزود: رسیدن به توافق همیشه شامل بده و بستان‌هایی می‌شود. از چشم‌انداز ما نقص‌هایی در برجام وجود دارد و از نقطه نظر شرکای غربی (طرف‌های برجام) نیز نقص‌هایی در این توافق وجود دارد اما با این وجود، این، بهترین توافقی بود که ما می‌توانستیم داشته باشیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران در انتها اشاره کرد: اتحادیه اروپا می‌تواند نقش بسیار مهمی را در بازگشت به برجام ایفا کند. امیدوارم که سه کشور اروپایی (آلمان، انگلیس و فرانسه) و اتحادیه اروپا همچنین درک کنند که در اینجا مقصر ایالات متحده و نه ایران است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ابلی
    ۰ ۰

    اونا اگه درک داشتن که وضعمون الان این نبود بنابراین بهتر نیست به جای اروپا خودمون بنشینیم و با امریکا مستقیم صحبت کنیم تا حداقل راه درست برگشت امریکا رو خودمون بهشون نشون بدین