کد خبر 513143

قیمت اوراق مسکن در مقایسه با اوایل اسفند ماه کاهشی نسبی داشته است، به گونه ای که زوج های تهرانی با پرداخت ۲۸ میلیون و ۱۲۸هزار تومان، وام ۲۴۰ میلیون تومانی دریافت می‌کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، بررسی ها در وضعیت قیمت اوراق مسکن نشان می‌دهد که تسه (اوراق) سال گذشته برای فروردین ۵۵ هزار و ۹۰۰ تومان، اردیبهشت ۵۷ هزار و ۶۰۰ تومان و خردادماه نیز ۵۸  هزار و ۷۰۰ تومان قیمت دارند. هر برگ اوراق تسهیلات مسکن در تیر با قیمت  ۶۰ هزار تومان، مرداد  ۵۸ هزار و ۱۰۰ تومان و در شهریور با قیمت ۵۷ هزار و ۶۰۰ تومان داد و ستد می شود.

هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در تیر سال ۱۳۹۹ با قیمت ۵۸ هزار و ۱۰۰ تومان، در مرداد ۵۷ هزار و ۸۰۰ تومان و در شهریور ۵۷ هزار و ۹۰۰ تومان داد و ستد می‌شود.

در مهرماه این اوراق ۵۷ هزار و ۹۰۰ تومان، در آبان ماه ۵۷ هزار و۳۰۰  تومان و در آذرماه ۵۷ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت داشته اند. قیمت این اوراق در دی امسال نیز ۵۸ هزار و ۲۰۰ تومان و در بهمن ماه نیز ۵۸ هزار و ۶۰۰ تومان  است که این گزارش نیز بر اساس قیمت بهمن ماه نوشته شده است.

قیمت اوراق مهر، آبان و آذر سال گذشته نیز ۵۶ هزار و ۹۰۰تومان، ۵۷هزار و ۲۰۰تومان و ۵۸ هزار تومان بوده و هر برگ اوراق تسهیلات مسکن در دی، بهمن و اسفند نیز با قیمت‌های ۵۷هزار و ۵۰۰تومان، ۵۷هزار و ۷۰۰تومان و ۵۷ هزار و ۹۰۰ تومان داد و ستد می‌شود.همچنین برای امسال تسه فروردین ۵۸ هزار و ۳۰۰تومان، اردیبهشت و خردادماه نیز هرکدام ۵۷ هزار و و ۸۰۰ تومان قیمت دارند.

با توجه به اینکه مجردهای ساکن تهران می‌توانند تا ۱۴۰میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند که شامل ۱۰۰میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۴۰میلیون تومان جعاله می‌شود، برای دریافت ۱۰۰میلیون تومان تسهیلات باید ۲۰۰برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه این تعداد اوراق با تسه ۵۸هزار و ۶۰۰تومانی، ۱۱میلیون و ۷۲۰هزارتومان می شود. همچنین با در نظر گرفتن ۴۰میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۸۰ورق به مبلغ چهار میلیون و ۶۸۸هزار تومان خریداری کنند، مجموع هزینه خرید اوراق به ۱۶میلیون و ۴۰۸هزار تومان می رسد.

زوج‌های تهرانی،می‌توانند تا سقف ۲۴۰میلیون تومان شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۴۰میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند؛ بنابراین زوجین باید ۴۰۰برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن ۲۳میلیون و ۴۴۰هزار تومان می‌شود که همراه با هزینه چهار میلیون و ۶۸۸هزار تومان وام جعاله که برای آن باید ۸۰برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند، در مجموع باید ۲۸میلیون و ۱۲۸هزار تومان پرداخت کنند.

سقف تسهیلات برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰هزار نفر به ۸۰میلیون تومان رسیده که برای آن باید ۱۶۰برگه خریداری شود که هزینه آن ۹میلیون و ۳۷۶هزار تومان است.این وام برای سایر مناطق شهری ۶۰میلیون تومان در نظر گرفته شده است که باید برای آن ۱۲۰برگه خریداری شود که هزینه آن هفت میلیون و ۳۲ هزار تومان می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ابولفضل مطیع
  ۳ ۳

  چند تا ضامن میخواد؟

 • مجید
  ۱۸ ۰

  سلام. اخه یکی نیست بگه چرا اخه.بخدا پول زور و نادانی و بی کفایتی مسئولینه. اخه وام میدید سودشو میگیرید.دیگه وام فروختن چیه. تورو ابوالفضل جمعش کنید.

 • قاسم
  ۷ ۰

  کلا فقط راجع به تهران شرح دادین شما که پس شهرستان چی ...😏

 • اکرم نجفی
  ۴ ۱

  سلام خسته نباشید

 • ناشناس
  ۸ ۰

  دیگه از بی عدلتها خسته ایم هم سود میدم هم اوراق بخریم اگر ی ماه قسط عقب بیفته آپارتمان توقیف میشه

 • حسین امانی
  ۱ ۰

  خدا بیامرزه پدر نزول خورا رو که سگاشون شرف دارن به شما بی شرفا ، یک ریال وام میدید بهره اش که دو برابر نرخ نزول جریمه اش هم که تا دینارشو می گیرید اینو اسمشو چی گذاشتین حق الحماقتش برای برای شما اسمش چیه ؟ بحق مظلومیت این مردم که نرسید بخورید.

 • اصغر مجرد
  ۰ ۰

  با 140میلیون وام برای مجردها میدن کجای تهران خانه میدن آ دم بخره اوسکل خودتان هسنید