کد خبر 115517

برنج‌های آلوده در انتظار امحاست

رئیس سازمان ملی استاندارد با اشاره به اهمیت سلامت و ایمنی مردم گفت: این سازمان با توجه به ضوابط و مقررات قانونی، مستقل و غیر قابل نفوذ عمل می‌کند.

نیره پیروز بخت با اشاره به استقلال رای و غیر قابل نفوذ بودن این سازمان اظهار داشت: طی2 الی 3 سال اخیر به ندرت پیش آمده که تصمیمات کلان دولت روی بحث کیفیت و استاندارد اثرگذار باشد چرا که دولت خود را قائل به رعایت استانداردها و ارتقای کیفیت کالا در داخل کشور می‌داند. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، وی در ادامه بیان داشت: تا کنون حداقل خود ما با این موضوع مواجه نشدیم اما خارج از ضوابط و مقررات قانونی متاسفانه بعضی مواقع، یک سری نفوذهایی نه از جانب دولت بلکه از جاهای دیگر شکل می‌گیرد که سازمان ملی استاندارد به عنوان یک مجموعه مستقل و تحت نظارت دولت با توجه به تمام ضوابط و مقررات قانونی حکم کرده و اجازه نفوذ نمی‌دهد. پیروز بخت با تاکید بر اینکه به هیچ وجه اجازه نفوذ روی سلامت و ایمنی مردم را نمی دهیم تصریح کرد: این را شما مطمئن باشید که ما به عنوان یک سازمان حاکمیتی سعی داریم که حتما با قدرت انجام وظیفه کنیم. رئیس سازمان ملی استاندارد در پاسخ به واردات برنج‌های آلوده به کشور نیز افزود: این برنج‌ها سه الی 4 سال پیش وارد کشور شده است و سازمان ملی استاندارد نیز درگیر این مسئله نبوده و درست در زمان بازرسی‌هایی که در داخل کشور از سوی سازمان انجام گرفته گزارش‌های مردمی رسیده که برنج‌هایی آلوده در انبار‌هایی در هرمزگان وجود دارد که پس از کشف و انجام آزمایشات، از ترخیص آن جلوگیری به عمل آمده است. وی ابراز داشت: این برنج‌ها کما کان مصرف نشده و همچنان در انبارهای هرمزگان در انتظار امحاست. پیروزبخت در بخش دیگری از سخنان خود با توجه به اینکه حساسیت بالای موجود در هرمزگان به واسطه حجم بالای صادرات و واردات کالا مورد توجه است اظهارداشت: در وهله نخست، اصلی که مورد تاکید همه ماست و در طی چند سالی که افتخار خدمتگذاری در این جایگاه را بر عهده دارم، این است که در همه حوزه‌ها چه در صادرات و چه واردات وقتی قرار است خدمتی ارائه شود، تجار و بازرگانان باید قبل از آغاز فعالیت در خصوص استاندارد‌های لازم، اطلاعات کافی را کسب کنند. وی در ادامه با اشاره به مشکلات پیش آمده برای واردکنندگان خودرو در بنادر هرمزگان بیان داشت: در خصوص واردات خودرو های وارداتی هیوندا و تویوتا در اینگونه است که متاسفانه پس از ا اعمال واردات و رسیدن کالا به گمرک متوجه نداشتن استانداردهای لازم در کالای مورد نظر شده و از ترخیص آن جلوگیری به عمل آمد. پیروز بخت با بیان اینکه سازمان ملی استاندارد برای صدور گواهینامه استاندارد خودرو 52مقررات دارد افزود: تجار و بازرگانان بایستی قبل از مبادرت به انجام واردات بر مبنای آن مقررات، خودرو خود را انتخاب و گواهینامه را صادر و همچنین سه گواهینامه از سوی محیط زیست صادر و پس از آن جهت ثبت در سایت صنعت معدن و تجارت دریافت مجوزات لازم می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    نفوذ گران چه کسانی هستند؟ اسرائیلی بودند؟ اگر خودی باشند که باید گردنشان رو برید. اما اگر این قدرتها و نفوذگران از خود نظام مان باشند باید گفت دستمریزاد به مسئولین کشور . و اینکه اینان چقدر به سلامت شهروندان خود اهمیت میدهند!!!سرطان و بیماری ها خطرناک در طول دوره 8 ساله اخیر به شدت افزایش یافته و یکی از دلایل مهم ان نو تغذیه و مواد مصرفی مردم است. مردم به ادارات کنترل کیفیت اعتماد میکنند و اگر این اعتماد از بین برود مردم از همه چیز بیزار خواهند بود./