علی الهیار ترکمن خبر داد

دریافت مجوز استخدام ۴۷هزار نفر در آموزش و پرورش

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از دریافت ۴۷ هزار و ۳۰۰ مجوز استخدامی برای آموزش و پرورش در سال جاری خبر داد و گفت: از این میزان، ۲۰ هزار مجوز مربوط به جذب دانشجومعلمان در دانشگاه فرهنگیان و شهیدرجایی است که از طریق کنکور سراسری ورود پیدا می کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، علی الهیار ترکمن درباره وضعیت جذب نیرو و استخدام در وزارت آموزش و پرورش توضیحاتی ارائه و اظهار کرد: خوشبختانه در اقدامی که طی سال های قبل کم نظیر بوده است برای امسال ۴۷ هزار و ۳۰۰ مجوز استخدامی از سوی سازمان امور اداری استخدامی دریافت کرده ایم.

وی افزود: موارد به سازمان سنجش اعلام شده تا نسبت به تمهید مقدمات و برگزاری آزمون اقدام کنند. هر زمانی که سازمان سنجش اعلام کرد و دفترچه منتشر شد متقاضیان می توانند برای ثبت نام اقدام کنند.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به سهمیه جذب از طریق کنکور سراسری گفت: از ۴۷ هزار و ۳۰۰ مجوز استخدامی، ۲۰ هزار مجوز مربوط به جذب دانشجومعلمان در دانشگاه فرهنگیان و شهیدرجایی است که از طریق کنکور سراسری ورود پیدا می کنند.

الهیار افزود: ۲۷ هزار و ۳۰۰مجوز استخدامی نیز از طریق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان صادر شده است و به این ترتیب است که  فارغ التحصیلان دانشگاهی در آزمون استخدامی که احتمال برگزاری آن در شهریور ماه وجود دارد اما هنوز نهایی نشده است، شرکت می کنند.

وی ادامه داد: پذیرفته شدگان با توجه به ضوابط وارد دوره حرفه آموزی معلمی شده و سپس جذب آموزش و پرورش می شوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • احمد علی
  ۰ ۰

  حقوق معلمان را بیشتر کن و بعدش آنها را استخدام بکن با حقوق خیلی عالی

 • ریاضی
  ۲ ۰

  آقای حاجی میرزایی چه فکری برای نیروهای خدماتی و مشکلات آنان از افزایش حقوق واعمال مدرک حالا هم اضافه شدن پنج شنبه ها چه کردید .راستی استخدام 5هزار نیروی جدید خدماتی چی شد یا شاید مثل موارد بالا پرید و نیروهای خدماتی ارزشی نداشته و ندارند و باید رهی دیار باقی شوند

 • بازنشسته ۹۸
  ۰ ۰

  آقای ترکمن لطفا موضوع رتبه بندی اول مهری های ۹۸ به کجا رسید قرار شد پیگیری کنید لطفا این بازنشستگان منتظر هستند شما را به خدا نا امیدشان نکنید

 • بازنشسته ۹۸
  ۰ ۰

  لطفا از رتبه بندی بازنشستگان نیمه اول سال خصوصا اول مهری ها ۹۸ بگوئید چی شد تا کی انتظار

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری