تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

پیش بینی قیمت دلار برای ۸ اسفند / دلار از کانال ۲۵ هزار تومان دورتر شد

بازار ارز امروز دو نیمه متفاوت را تجربه کرد و در حالی معاملات صبح را با کاهش قیمت آغاز کرد و به قیمت ۲۶هزار و ۲۴۰ تومان هم رسید؛اما در ادامه با افزایش قیمت همراه شد و در این ساعات از معاملات قیمت دلار در بازار آزاد برابر با ۲۶هزار و ۳۱۰ تومان است.

اقتصادآنلاین _ صبا نوبری؛ بازار ارز معاملات امروز را نسبت به روز گذشته با اندکی کاهش آغاز کرد. به این ترتیب دلار آزاد در معاملات صبح، ۲۶هزار و ۲۴۰تومان قیمت خورده بود. اما در ادامه معاملات، دلار اندکی گران شد. در این ساعت از معاملات بازار ارز، دلار آزاد در قیمت ۲۶هزار و ۳۱۰هزارتومان معامله می‌شود.

کانون صرافان نیز قیمت دلار را ۲۴هزار و ۴۵۹تومان برای خرید و ۲۴هزار و ۷۶۰تومان برای فروش قیمت زده است. این درحالیست که روز پنجشنبه کانون صرافان قیمت دلار را ۲۴هزار و ۴۲۲تومان برای خرید و ۲۴هزار و ۷۱۸تومان برای فروش اعلام کرده بود. 

یورو نیز در صرافی‌ها با قیمت ۲۷هزار و ۳۸۷تومان برای خرید و ۲۷هزار و ۷۰۸تومان برای فروش معامله می‌شود. آخرین قیمت معاملاتی یورو در صرافی‌ها در روز پنجشنبه، ۲۷هزار و ۴۴۴تومان برای خرید و ۲۴هزار و ۷۱۸تومان برای فروش بود.

صرافی ملی نیز قیمت دلار را حدود ۱۰۰تومان کاهش داده است. به این ترتیب دلار در صرافی‌ها با قیمت ۲۴هزار و ۵۳۱تومان برای فروش و ۲۴هزار و ۲۸۷تومان برای خرید قیمت زده است. روز ۵شنبه قیمت دلار در صرافی‌ ملی ۲۴هزار و ۶۳۶تومان‌برای فروش و ۲۴هزار و ۳۹۱تومان برای خرید اعلام کرده بود.

یورو نیز در تابلوی این صرافی با قیمت ۲۷هزار و ۶۴۸تومان برای فروش و ۲۷هزار و ۳۷۳تومان برای خرید نمایان شده است درحالی که اخرین قیمت خرید و فروش این ارز در صرافی ملی روز ۵شنبه، ۲۷هزار و ۸۳۷تومان برای فروش و ۲۷هزار و ۵۶۰تومان برای خرید بود.

هر چقدر که مذاکرات به روزهای پایانی نزدیک می شود، کار به نقطه سخت تر می رسد و مذاکرات پیچیده تر. بازگشت باقری کنی به تهران و برگزاری جلسات پشت درهای بسته خود گواهی از شرایط سخت و پیچیده مذاکرات است؛ شرایطی که بر نااطمینانی ها می افزاید؛ توافق همانقدر که دست یافتی شده، همانقدر هم دور است. 

تمامی این عوامل موجب شده، بازار ارز نیز بسیاری محتاط عمل کند و همانقدر که در پایین آمدن مقاومت می کند در افزایش نیز قدرتی ندارد. نتیجه آنکه دلار به نوسان های کم بسنده کرده و شاید تا اعلام رسمی اخبار توافق یا عدم توافق نباید انتظار تغییری محسوسی در بازار باشیم.

درحالی که پیشبینی به نظر می‌رسد بازار ارز نسبت به اخباری که امروز صبح از پیشرفت مذاکرات به گوش رسید واکنش مثبتی نشان دهد کاهش بیشتری را تجربه کند، اما به نظر می‌رسد بازار ترجیح داده با حفظ ثبات قیمت‌ها منتظر اخبار جدی‌تری از وین بماند تا پس از آن تصمیم جدی‌تری برای تغییر قیمت‌ها بگیرد.

البته به نظر می‌رسد بازار نسبت به نتیجه مذاکرات خوشبین است و به همین دلیل است که طی روزهای گذشته در قیمت‌ها شاهد ثبات بودیم تا نتیجه نهایی از سوی مذاکره‌کنندگان در وین مشخص شود.

این مطلب برایم مفید است
۲۵ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها