در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین مطرح شد؛

پیش بینی قیمت طلا در چهارمین هفته تعطیلی / سکه در حال تخلیه کامل حباب

نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران از ادامه روند نزولی قیمت‌ طلا و سکه خبر داد و گفت: انواع سکه در حال تخلیه حباب کامل هستند.

اقتصاد آنلاین - فاطمه اکبرخانی؛ محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره روند قیمت طلا و سکه توضیح داد: باتوجه به کاهش ۱۱دلاری اونس جهانی و افت ۲۰۰تومانی نرخ ارز نسبت به آخرین معاملات هفته گذشته، قیمت طلا و سکه امروز هم ارزان شد.

این فعال بازار طلا از ادامه تعطیلی‌ بازار خبر داد و گفت: به دلیل وضعیت وخیم بیماری کرونا، تعطیلی بازار برای هفته چهارم تمدید شد و برهمین اساس نبود تقاضا روند نزولی قیمت طلا و سکه را بیشتر کرد.

او با اشاره به کاهش حباب سکه از ابتدای سال اضافه کرد: در سایه نبود تقاضا حباب انواع سکه در حال تخلیه کامل است به طوریکه حباب سکه طرح جدید از ۶۰۰هزار تومان ابتدای سال به ۱۵۰هزار تومان رسید.

کشتی‌آرای با بیان اینکه روند نزولی ادامه‌دار خواهد بود تاکید کرد: تا زمانی که سیگنال‌های مثبت از سمت برجام ادامه داشته باشد طلا و سکه در شیب نزولی حرکت خواهد کرد و چنانچه توافقی صورت بگیرد سرعت کاهش قیمت‌ها بیشتر خواهد شد.

قیمت طلا و سکه ۱۱اردیبهشت ماه ۱۴۰۰

نایب رییس دوم اتحادیه طلا در پایان به تشریح قیمت‌های امروز پرداخت. به گفته این فعال صنفی قیمت سکه امامی امروز به ۹میلیون و ۸۲۰هزار و سکه طرح قدیم به ۷میلیون و ۷۰۰هزار تومان کاهش یافت.

کشتی‌آرای افزود: امروز قیمت نیم سکه به پنج میلیون و ۴۰۰هزار، ربع سکه سه میلیون و ۵۰۰هزار و سکه یک گرمی به یک میلیون و ۹۵۰هزار تومان رسید؛ همچنین قیمت هر مثقال طلای ۱۷عیار بر اساس ارزش اونس جهانی و نرخ ارز چهار میلیون و ۲۲۰هزار و هر گرم طلای ۱۸عیار ۹۷۴هزار تومان است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر