انتشار اوراق قرضه دیجیتال بانک اروپایی؛

ارزش اتریوم رکورد زد

ارزش اتر در روز چهارشنبه به دنبال خبر انتشار اوراق قرضه دیجیتال توسط بانک سرمایه‌گذاری اروپا ۵ درصد نسبت به روز قبل افزایش یافت و به بالاترین رقم رسید.

 به گزارش رویترز، ارزش اتریوم، دومین ارز مجازی بزرگ دنیا از نظر سرمایه بازار، در روز چهارشنبه به یک رکورد جدید رسید. شرکت‌کنندگان بازار عقیده دارند  گزارش‌های رسانه‌ای مبنی بر تصمیم بانک سرمایه‌گذاری اروپا برای انتشار اوراق قرضه دیجیتال در شبکه بلاک‌چین اتریوم باعث این افزایش شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، اتریوم یک ارز دیجیتال است که نقل و انتقال در بلاک‌چین اتریوم را تسهیل می‌کند. در دنیای ارز مجازی کلمات اتر و اتریوم به جای هم استفاده می‌شوند.

 در روز سه شنبه از سوی منابع ناشناس گزارش شد که بانک سرمایه‌گذاری اروپا قصد دارد یک اوراق قرضه دیجیتال دو ساله به ارزش 100 میلیون یورو منتشر کند و فروش آن به رهبری گلدمن ساچز، بانک سانتاندر اسپانیا و بانک سوسیته ژنرال فرانسه صورت می‌گیرد.

فروش گسترده ارزهای دیجیتال با سقوط ارزش بیت کوین

 ارزش اتر در روز چهارشنبه به بالاترین رقم 2713.95 دلار رسید یعنی 5 درصد افزایش نسبت به روز قبل از آن. این ارز مجازی آخرین بار با 1.4 درصد افزایش 2706.39 معامله می‌شد.

 به نظر می‌رسد خبر انتشار اوراق قرضه دیجیتال بانک سرمایه‌گذاری اروپا باعث تحریک موسسات مالی به استفاده از اتریوم شده و کمبود این ارز مجازی در بازار قیمت آن را بالا برده است.

 بیت کوین، بزرگترین ارز مجازی دنیا هم با بیش از یک تریلیون دلار سرمایه بازار، 50 هزار دلار در این هفته معامله شد. ارزش این ارز مجازی آخرین بار با یک درصد افزایش به 55630.82 رسیده بود ولی هنوز هم با اوج ارزش 64895.22 دلار در چهاردهم آوریل فاصله زیادی دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر