در یک روز؛

۲۰۰میلیارد دلار از ارزش بازار ارزهای مجازی به باد رفت

طی ۲۴ ساعت گذشته قیمت بیت کوین ۱۷ درصد سقوط کرده و همین امر باعث شد تا ۲۰۰ میلیارد دلار از ارزش کل بازار جهانی ارزهای مجازی به باد برود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از راشا تودی، سقوط قیمت بیت کوین در معاملات امروز بازار جهانی ارزهای مجازی باعث شد تا حدود 200 میلیارد دلار از ارزش کل بازار جهانی ارزهای مجازی به باد برود. 

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، کارشناسان می‌گویند: دلیل امروز سقوط بازار اقدام برخی سرمایه‌گذاران برای شناسایی سود بوده است. در حالی که دیروز ارزش کل بازار جهانی ارزهای مجازی 1.1 تریلیون دلار بود، اما به گزارش کوین مارکت کپ این رقم امروز به 932.1 میلیارد دلار کاهش یافته است. 

در 24 ساعت گذشته قیمت بیت کوین 17 درصد ریخت و به 34 هزار و 654 دلار رسید. اتریوم هم به عنوان دومین ارز دیجیتال در بازار جهانی از نظر ارزش بازار بیش از 20 درصد سقوط قیمت را تجربه کرد و به 1702 دلار به ازای هر توکن رسید.

کارشناسان می‌گویند:‌ این حجم تشکیل صف فروش ارزهای مجازی پس از رشد سنگین قیمت آنها می‌تواند نشانه‌ای از شناسایی سود از سوی سرمایه‌گذاران باشد. هفته گذشته قیمت بیت کوین به نزدیک 42 هزار دلار افزایش یافت و رکورد جدیدی را به ثبت رساند. علی‌رغم سقوط 17 درصدی در 24 ساعت گذشته، اما قیمت بیت کوین نسبت به 12 ماه پیش 340 درصد رشد کرده است. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر