اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

قیمت بیت‌کوین از مرز ۱۹هزار دلار عبور کرد/ سایر رمزارزهای مشهور چند معامله شد؟

به دنبال روی آوردن سرمایه‌گذاران به ارزهای دیجیتالی، بیت‌کوین اخیرا جهش قابل توجهی را تجربه کرده و با ارزش بیش از ۱۹هزار دلار مورد معامله قرار گرفته که این قیمت از سال ۲۰۱۷ برای این رمزارز مشاهده نشده بود.

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛ ارزش بیت‌کوین برای اولین بار از حدود سه سال گذشته، در روز سه‌شنبه به بیش از 19هزار دلار صعود کرد و سبب کم شدن فاصله آن با سطح رکورد سال 2017 شد.

قیمت این رمزارز در صبح سه‌شنبه با 3.3درصد رشد، به 19هزار و 272دلار و 21سنت رسید.

از آنجا که سرمایه‌گذاران و شرکت‌ها به پذیرش توکن ارزهای دیجیتالی روی آورده‌اند، رمزنگارها در هفته‌های اخیر مورد توجه وال استریت و مین استریت قرار گرفته‌اند.

گفتنی است که این رالی، سایر ارزهای دیجیتالی محبوب دیگر مانند اتریوم و ریپل را نیز بالا کشید.

شرکت پی‌پال اخیرا اعلام کرد که به کاربران خود به زودی اجازه خرید و فروش رمزارزها را می‌دهد. این خبر سبب صعود ارزش بیت‌کوین به بالای 13هزار دلار شد.

در حالی که برخی به روند صعودی بیت‌کوین خوش‌بین هستند، برخی نیز به این ارز دیجیتالی شک دارند. یکی از کارشناسان گفت که حتی اگر بیت‌کوین ارزش خود را حفظ کند، نمی‌تواند جایگزین ارزهای بانک مرکزی شود، زیرا احتمالا دولت‌ها ممکن است توکن را ممنوع کنند.

رشد قیمت بیت‌کوین باعث افزایش سایر رمزارزها نیز شد. اتر با 4.3درصد رشد، به 622.73دلار رسید. ریپل نیز با صعود 54.7درصدی، 0.79دلار معامله شد.

بیت‌کوین در 8:25 صبح منطقه زمانی شرقی، 19هزار و 235دلار و 79سنت معامله شد که نسبت به سال گذشته 166درصد رشد را نشان می‌دهد.

در نمودار ارائه شده، روند تغییر ارزش بیت‌کوین از ابتدای سال را مشاهده می‌کنید؛

photo_2020-11-25_13-20-26

بیشتر بخوانید
ارسال نظر