کد خبر 482188

یک فعال بازار ارز خبر داد؛

زمزمه بازگشت دلار به کانال ۲۰هزار تومان/ ریزش نرخ ارز ادامه‌دار خواهد بود

یک فعال بازار ارز با اشاره به کاهش مجدد نرخ ارز خبر داد: این روز‌ها زمزمه بازگشت دلار به کانال ۲۰ یا ۲۱هزار تومان در بازار پیچیده و پیش‌بینی‌ها حاکی از ادامه روند نزولی است.

اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ یک فعال بازار ارز که نخواست نامش ذکر شود در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین با اشاره به ادامه کاهش قیمت دلار در بازار امروز اظهار کرد: روند کاهشی بازار ارز از سه روز گذشته آغاز شده و قیمت‌ها با شیب ملایمی در حال کاهش است به طوریکه امروز دلار 25هزار تومانی در تابلوی صرافی‌ها نمایان شد.

این فعال بازار ارز گفت: بازار پذیرای بازگشت آرامش شده و معامله‌گران با تصور کاهش بیشتر نرخ، فعلا برای خرید دست نگه‌ داشته‌اند؛ البته عده‌ای همچنان در برابر ریزش نرخ مقاومت می‌کنند و با اعلام قیمت‌های بالاتر از نرخ روز سعی دارند با زیان کمتر از بازار خارج شوند.

وی به افزایش قیمت دلار طی روزهای گذشته اشاره کرد و افزود: یکی از دلایل تغییر جهت بازار در روز‌های اخیر و صعود نرخ این بود که عده‌ای از سفته‌بازان و معامله‌گران غیر رسمی با انتشار خبر‌های جعلی در فضای مجازی مبنی بر پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا و احتمال افزایش مجدد نرخ ارز، قیمت دلار را تا کانال 27هزار تومان بالا بردند.

او درباره روند فعلی بازار ارز خاطرنشان کرد: مسیر کاهشی که بازار ارز طی سه روز گذشته در پیش گرفته نسبت به قبل از ماندگاری بیشتری برخوردار خواهد بود چراکه اولا قیمت‌ها با شیب ملایم‌تری در حال کاهش است و از طرف دیگر هیجانات بازار تخلیه شده؛ همچنین درباره آینده اقتصادی کشور خبر‌های خوشی به گوش می‌رسد که این عامل نیز در روند نزولی بازار نقش موثری داشته است.

این فعال بازار ارز در پایان تصریح کرد: این روزها نرخ ارز برای معامله‌گران غیررسمی هم جذابیتی ندارد و بازار از خریدار خالی شده اما از آنجا که پیش‌بینی می‌شود روند کاهش ارز ادامه‌دار باشد و حتی زمزمه بازگشت دلار به نرخ 20 تا 21هزار تومان به گوش می‌رسد، بیشتر مردم در صدد فروش ارز‌های خود و خروج از بازار قبل از زیان بیشتر هستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • .....حسن
  ۰ ۰

  هفته قبل باید زیر ۲۰ تومان میشد دلالها ومحتکرین ارز دارن مقاومت میکنند بی خبر از اینکه‌ هر روز که دیر تر بعروشند ضرر میکنن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چه فایده دوباره می بریدش بالا نجات شما در گرانی و تورمه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چه فایده در قیمت اجناس هیچ تاثیری نداره دلار 1تومن بالا بره جنسا بالا میره در صورتی که با افت قیمت دلار هیچی پایین نیومد