تحلیل تکنیکال بازارها؛

نقاط حمایتی شاخص های بورس و سناریوهای محتمل / نگاهی به روند بازارهای جهانی

در این سری تحلیل ها، با دید تکنیکال بازارهای جهانی و محصولات مورد معامله با اهمیت مورد بررسی قرار گرفته است و پیش بینی آینده قیمتی هر یک براساس قواعد تحلیل تکنیکال صورت پذیرفته است.

نقاط حمایتی شاخص های بورس و سناریوهای محتمل / نگاهی به روند بازارهای جهانی

اقتصادآنلاین - مینا یوسفی، تحلیلگر بازارهای مالی؛ آپدیت سناریوی پیشین شاخص در زیر آمده است که به مقاومت رسیدیم و انتظار یک اصلاح قابل توجه در شاخص رقم میخورد.  

برای روند شاخص کل از قله تاریخی مرداد ۹۹ به بعد  ابتدا یک دیامتریک الماسی شارپ و نزولی در قالب  A  در نظر داریم که از ۲ میلیون ۱۰۰ هزار واحد با این الگو به کمترین مقدار چند سال اخیر ۱ میلیون و ۹۵ هزار واحد رسیده است.

 و پس از آن یک رشد سینوسی و  زمانبرتر در قالب B در حال تکمیل است که احتمالا  دیامتریکی پاپیونی است و لگ ها به لحاظ زمانی نیز به هم تشابه دارند.

(با توجه به گذر زیر شاخه C از سقف a به نظر الگوی دیا از مثلث محتمل تر است و نهایتا روند همین تحلیل بالا خواهد بود). اولین هدف را محدوده ۱۶۶۰۰۰۰ و۱۷۱۰۰۰۰۰ واحد می دیدیم که طی دو هفته اخیر با ثبت پیک ۱ میلیون ۶۹۰ هزار واحد شاخص ریخت.

موج E به صورت یک کارکشن زیگزاگ تمام شده و در حال حاضر اصلاح زیرشاخه f را خواهیم داشت که با شکست خط ۰-bتایید شده است. که حمایت قوی محدوده ۱،۴۷۰،۰۰۰ و  ۱،۳۸۰،۰۰۰ واحد می باشد و سپس برگشت قوی شاخص از محدوده حمایتی انتظار می رود .

اما در صورت ایکس موج بودن این ریزش می توان یک WXY را در نظر داشت و یک Y رو به بالا داریم تا شاخه E تمام شود . باید ساختار پیش رود تا با قطعیت در مود هر سناریو نظر دهیم.

سناریوی دیگر برای شاخص یک سیمتریکال است از شروع ریزش سال ۹۹ تاکنون. که ریزش کنونی شاخه اخر I را تکمیل میکند.  

 ار اس ای با عبور از ۵۰ ادامه ریزش را تایید میکند و باید تا رسیدن به خط حمایتی مشخص شده منتظر برگشت روند ماند.

4

حمایت ها و مقاومت های نزدیک مشخص شده است.

5

تحلیل تکنیکال شاخص قیمت هم وزن:

شاخص قیمت هم وزن امروز با کاهش۱۱۶۲۴ واحدی به ۲۸۸۰۰۰  واحد رسیده است و کاهش ۳.۸۸ درصدی را تجربه نمود.

شاخص قیمت (هم وزن) با اندازه‌گیری زمانی و تشابه بین شاخه‌های این الگو متوجه تشکیل یک دیامتریک پاپیونی خواهیم شد که پایان یافته و الگویی جدید رو به بالا در قالب B همراه با یک واگرایی مثبت مخفی شروع شده است . این رشد به نظر یک ۵ موجی و ایمپالس بوده است که a را تمام کردیم و پسا الگویی طی شده است. حال اصلاح موج b هستیم. محدوده مشخص شده ۲۶۰ هزار واحد برای برگشت محدوده مهمی است. ار اس ای نیز با عبور از ۵۰ نیاز به اصلاح بیشتر دارد.  

حمایت مهم : ۲۶۴۷۰۰۰-۲۶۰۰۰۰ واحد   مقاومت مهم: ۳۱۳۰۰۰-۳۵۰۰۰۰ واحد

به روز رسانی شده ۹ بهمن ماه:

6

به روز رسانی ۲ بهمن ماه:

7

تحلیل تکنیکال شاخص کل هم وزن:

امروز شاخص هم وزن با ۱۹۵۶۰واحد کاهش به محدوده ۴۸۴۶۰۰ واحد رسید و ۳.۸۸ درصد افت کرد.

به روز رسانی ۹ بهمن ماه: با رسیدن به حوالی پیک تاریخی و اتمام پساالگویی دیامتریک پاپیونی بلند مدتی شاخص هم وزن نزولی شد. پایان موج a صعودی هستیم و این اصلاح موج b است.  حمایت مهم محدوده ۴۱۴۰۰۰-۴۳۵۰۰۰ واحد است.

8

چارت دوشنبه ۲۶ دیماه:

9

سناریوی محتمل دیگر :

کل الگوی دو سال و نیمه را یک مثلث داشته باشیم که با اتمام زیر شاخه D این اصلاح برای تکمیل زیرشاخه E مثلث خواهد بود.

نهایتا هر دو سناریو یک نتیجه دارند و آن هم اصلاح موقت شاخص هم وزن برای کسب انرژی و شروع الگوی جدید صعودی.

محدوده حمایتی همان ۴۱۴۰۰ -۴۳۵۰۰۰ واحد است.

10

سناریوی مثلث اگر تمام شده باشد: یک ۵ موجی داریم در شاخه اول که ۱ یا A از یک زیگزاگ است. این ۵ موجی در حال تکمیل است و فعلا در ۴ از ۵ هستیم که اصلاحی است. زمان مشخص میکند کدام سناریو محتمل تر خواهد شد.

12

ارسال نظر
ارسال نظر
  • bsm01.07.1356@gmail.com
    ۰

    مسخره کردید ملتو ، با این ...........