در نیمه معاملات امروز؛

سقوط آزاد شاخص کل / روزهای تلخ بورس پایان ندارد

شاخص کل همانطور که پیش بینی می‌شد، امروز هم با افت همراه شد و یکی دیگر از حمایت های خود را از دست داد. روند معاملات به گونه ای است که به نظر می‌رسد امروز شاهد جابه جایی دو رکورد باشیم؛ خروج پول حقیقی و کم‌ترین ارزش معاملات خرد.

سقوط آزاد شاخص کل / روزهای تلخ بورس پایان ندارد

اقتصادآنلاین؛ روزهای تلخ و قرمز بورس پایان ندارد؛ در نیمه معاملات امروز شاخص کل همانطور که از معاملات دیروز به نظر می‌رسید، یکی دیگر از حمایت های خود را شکست و با افت سنگین بیش از ۷هزار و ۴۰۰ واحدی همراه شد. بر این اساس در یک ساعت و نیم ابتدایی بازار شاخص کل تا ارتفاع یک میلیون و ۴۷۲ هزار واحدی سقوط کرد.

فلزی‌ها یک تنه شاخص را پایین کشیدند!

سهام گروه فلزات اساسی که چند روزی می شود به واسطه اصلاح قیمت ها در بازارهای جهانی معاملات منفی را تجربه می کنند، امروز نیز بیش‌ترین تاثیر را بر کاهش شاخص کل داشتند. میدکو با بیش از ۱٬۱۹۵ واحد، فملی با ۸۰۴ و فولاد با ۶۶۲ واحد بیش‌ترین تاثیر منفی را در شاخص کل داشتند. فارس، شبندر، شستا و شپنا از دیگر سهم‌هایی بودند که بیش‌ترین نقش را در سقوط امروز شاخص کل ایفا کردند.

خروج پول حقیقی شدت گرفت

خروج پول حقیقی به ویژگی اصلی بورس در حداقل یک ماه گذشته تبدیل شده است و هر روز شاهد خروج پول حقیقی از بازار هستیم. امروز هم نه تنها شاهد ادامه این روند هستیم بلکه به نظر می‌رسد نسبت به روزهای گذشته، شدت خروج پول حقیقی بیش‌تر شده باشد.

در 90 دقیقه ابتدایی بازار حقیقی‌ها حدود ۲۴۰ میلیارد تومان از بازار خارج کردند؛ این در حالی است که دیروز این رقم در کل زمان بازار برابر با حدود 300 میلیارد تومان بود. به نظر می‌رسد که با ادامه روند معاملات شاهد یکی از بیش‌ترین خروج پول در سال ۱۴۰۱ باشیم.

دارویی ها که به واسطه خبر افزایش قیمت،‌ معاملات مثبتی را تجربه کرده بودند امروز در رنج منفی معامله می‌شوند اما بیش‌ترین ورود پول حقیقی مربوط به نمادهای این گروه است. دتوزیع با بیش از سه میلیارد تومان بیش‌ترین ورود پول حقیقی را میان نمادهای معامله شده امروز بازار ثبت کرد. درهاور با دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون و شبریز با حدود دو میلیارد تومان در رتبه های بعدی ورود پول حقیقی قرار دارند.

در نقطه مقابل بانک دی قرار دارد که همانند روزهای گذشته رکورددار خروج پول حقیقی است؛ حقیقی ها در نیمه اول معاملات امروز بیش از ۴۱ میلیارد تومان از پول از این نماد خارج کردند. شپنا با حدود ۲۴ میلیارد تومان و آرایان با حدود ۱۵ میلیارد تومان در رتبه های بعدی خروج پول حقیقی قرار دارند.

به طور کلی حدود ۶۰ درصد نمادهای بازار خروج پول حقیقی را ثبت کردند و تنها ۱۹ درصد نمادهای معامله شده در بازار امروز شاهد ورود پول حقیقی بود.

ارزش معاملاتی که هر روز کم‌تر می‌شود

ارزش معاملات خرد در نیمه اول معاملات امروز به حدود یک هزار و ۲۵۳ میلیارد تومان رسید که همچون خروج پول حقیقی به نظر می‌رسد که امروز هم شاهد یک رکورد جدید از کم‌ترین ارزش معاملات خرد باشیم. شپنا، وساپا و بانک دی بیش‌ترین ارزش معاملات خرد را در نیمه اول بازارا ثبت کردند.

 

ارسال نظر

آخرین خبر ها