اصلاح و تکمیل اطلاعات در سجام؛

جاماندگان سهام عدالت سریعتر اقدام کنند / فردا آخرین مهلت است

طبق اعلام دولت جاماندگان سهام عدالت فقط امروز و فردا (۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) را برای اصلاح و یا تکمیل اطلاعات خود در سامانه سجام فرصت دارند تا سود سال های ۹۸ و ۹۹ از روز شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به حساب شهروندان مشمول واریز شود.

جاماندگان سهام عدالت سریعتر اقدام کنند / فردا آخرین مهلت است

به گزارش اقتصادآنلاین؛ بعد از پیگیری مشمولان سهام عدالت برای زمان واریز سود سهام عدالت، وزیر اقتصاد از واریز این مبلغ در تاریخ ۲۱ اسفند ماه سال گذشته خبر داد که در همان زمان هم رییس سازمان بورس به تایید صحبت‌های خاندوزی پرداخت.

سود سهام عدالت ۹۹ در تاریخ ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ و نیز در زمان اعلام شده از سوی وزیر اقتصاد و دارایی به حساب بیش از ۴۳ میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت که سجامی بودند یا شماره شبای بانکی آن‌ها از طریق سامانه سهام عدالت در اختیار شرکت سپرده گذاری قرار گرفته بود، به صورت یکجا واریز شد که مبالغ واریز شده حاکی از افزایش ۳ برابری سود این سهام نسبت به سال ۹۸ بود.

طبق واریزی‌های انجام شده برای کسانی که دارای پرتفوی ۴۹۲ هزار تومانی سهام عدالت هستند مبلغی معادل پنج میلیون و ۳۲۰ هزار و ۳۹۹ ریال سود، افراد دارای پرتفوی ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت، پنج میلیون و ۷۵۲ هزار و ۹۴۴ ریال و دارندگان سهام عدالت یک میلیون تومانی رقمی معادل ۱۰ میلیون و ۸۱۳ هزار و ۸۷۱ ریال سود پرداخت شد.

همچنین در این میان برخی از سهامداران وجود داشتند که تحت تاثیر فروش بخشی از پرتفوی خود اعدادی کمتر از رقم اعلام شده را دریافت کردند.

به محض اعلام وزیر اقتصاد در زمینه تکمیل پرداخت سود سهام عدالت، برخی از سهامداران نسبت به نحوه واریز این سود معترض و با تماس به خبرگزاری ایرنا اعلام کرده بودند که با وجود عدم فروش سهام خود در بازار، اما سودی به حساب آن‌ها واریز نشده است.

گفتنی است، براساس آمار اعلام شده از سوی شرکت سپرده گذاری مرکزی، سود سهام عدالت برای بیش از دو میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت پرداخت نشده که علت اصلی آن مربوط به عدم ارائه شماره شبای نامعتبر، حساب بانکی مسدود، راکد، مشترک (دو امضاء)، ارزی و بلندمدت بود.

چنین اتفاقی منجر به اعتراض گسترده مشمولان سهام عدالت شد که تحت تاثیر چنین اتفاقی پیگیری‌های زیادی از سوی مسوولان حاضر در سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی انجام شد و طی چند روز گذشته «محمود حسنلو»، مدیر فناوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به نخستین زمان واریز سود سهام عدالت جاماندگان سال ۹۹ اشاره کرد و گفت: مشمولان این سهام تا ۳۰ اردیبهشت ماه می‌توانند مشخصات خود را در سایت ارسال کنند و سود آن‌ها در ۳۱ اردیبهشت ماه واریز خواهد شد.

با توجه به مطرح شدن چنین صحبتی از سوی مدیر فناوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، جاماندگان دریافت سود سهام عدالت فقط برای امروز و فردا وقت خواهند داشت تا اطلاعات خود را در سامانه سجام اصلاح و تکمیل کنند و از روز شنبه (۳۱ اردیبهشت ماه) واریز سود سال ۹۸ و ۹۹ به حساب آن‌ها انجام خواهد شد.

ارسال نظر

 • مرتضی
  ۰ ۰

  درصدی از سود سهام سال98 به حساب مردم واریز نشده است چرا ؟ قرار شد یا سود رابه مردم بدهند یابجای سود سهام دهند.

 • مهدی لطفی
  ۰ ۲

  بنده اصلا متوجه ثبت نام سهام عدالت نشدم چون تنها هستم بستری بودم تازه جمعه اخرشب متوجه شدم چه خاکی تو سرم کنم

 • ناصرقدیانی
  ۰ ۰

  من سهام عدالت ندارم اسم بنده رادرسهام عدالت ثبت کنید

 • شهرام
  ۰ ۰

  من که سهام ندارم چرا یهویی اعلام میکنید مهلت تمام شده حالا چیکار کنم من ها !ها !

 • محسن معینی
  ۱ ۰

  هم مبلغ سایتو پرداخت کردم ولی هیچ ثبت نانی صورت نگرفت حق مارو هن بدین تو این بدبختی با۴تا عاعله همسایه من سه تا خونه داره باغ داده کامنده هم خودش هم خانومش هم بالا ۲میلیارد ماشین دادن سهامم میگیرن ولی من که هیچی ندادم کل پول پیش خونم ۱۰میلیونه سهام ندارم وبهم تدادین چقدر باانصافید شما

  • ناشناس
   ۰ ۱

   وقتی جایی میشینی که همسایه ت سه تا خونه و باغ داره یعنی وضعت خوبه پس حرف مفت نزن

 • حسن محمدخانی
  ۰ ۰

  من بازنشسته تامین احتماعی هستم مستمری بکیر هستم لطفا به من هم سهام عدالت بدید ۸ سال منطقه جنگی بودم از همه چیز بی‌نصیب. الان با این هزینه سنگین نمیتوانم زندکی خود را ادامه‌ بدم

 • زهرا قرائی خضری
  ۰ ۰

  سلام خسته نباشید شرمنده مزاحم شدم زهرا قرائی خضری هستم مطلقه و یک دختر دارم که سرپرست خانوار هستم شرمنده سجام ثبت نام کردم ولی هنوز اس بهم نیومده که ثبت شدم یا نه شرمنده من را در سهام عدالت ثبت نام کنید ممنون میشم

آخرین خبر ها