تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۴
جاماندگان از دریافت سود بخوانند؛

سود سهام عدالت به زودی پرداخت می شود

بنابر اعلام مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، سود سهام عدالت برخی از سهامداران جامانده از دریافت سود، تا پایان اردیبهشت ماه پرداخت خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین؛ هفته گذشته بود که پیمان حدادی، مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد که سود سهام عدالت افراد حقیقی، اسفندماه سال ‌گذشته پرداخت شد. از اسفندماه سال‌ گذشته تاکنون، حدود ۱۰۰‌هزار نفر از سهامداران حقیقی که پیش از این در سامانه سجام ثبت ‌نام نکرده و شماره حساب خود را اعلام نکرده بودند، در سایت سجام اقدام به ثبت‌نام کردند؛ سود سهام عدالت این افراد نیز در پایان ‌ماه جاری واریز خواهد شد.

به گفته وی، طبق هماهنگی ‌هایی که با شرکت سپرده‌‌گذاری مرکزی (سمات) انجام شده است، در پایان هر ماه سهامداران سهام عدالت که به تازگی در سایت سجام ثبت‌نام کنند و سود خود را نگرفته باشند، در پایان ‌ماه ثبت‌نام خود، سود سهام عدالت را دریافت خواهند کرد.

پیش از این نیز، ذبیح الله سلمانی، معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، اعلام کرد برای افرادی که سود سهام عدالت سال قبل را دریافت نکردند، این سود به طور حتم تا پایان اردیبهشت‌ماه پرداخت می‌شود. به گفته وی، مستحضر باشید که سود سهام عدالت تا پایان اسفندماه ۱۴۰۰ پرداخت و مقرر شده برای بقیه هم تا عید فطر پرداخت شود. با این حال اگر این موضوع انجام نشد، این سود قطعاً تا پایان اردیبهشت‌ماه پرداخت می‌شود.

لازم به ذکر است که ۲۲ اسفندماه ۱۴۰۰، پرداخت ۲۵هزار میلیارد تومان سود سهام عدالت سال‌های گذشته به حساب حدود ۴۵ میلیون نفر از دارندگان این سهام به پایان رسید و افرادی که دارای پرتفوی ۴۹۲ هزار تومانی سهام عدالت بودند، ۵٣٢هزار تومان و دارندگان پرتفوی ۵٣٢هزار تومانی، ۵٧۵هزار تومان سود دریافت کردند. با این وجود، برخی از مشمولان سهام عدالت به دلیل وجود موانعی از جمله شماره شبای نامعتبر، مسدود، راکد، مشترک (دو امضاء)، ارزی و بلندمدت، قادر به دریافت سود نشدند.

آخرین ارزش سهام عدالت

در پایان معاملات روز چهارشنبه (۲۱ اردیبهشت ماه)، ارزش سهام عدالت ۱.۳درصد افزایش یافت و ارزش سبد ۵۳۲هزار تومانی، یک میلیون تومانی و ۴۹۲هزار تومانی سهام عدالت به ترتیب به ۱۴ میلیون و ۶۵۸هزار تومان، ۲۷ میلیون و ۶۱۲هزار تومان و ۱۳ میلیون و ۵۸۸هزار تومان رسید. با احتساب این موضوع، ارزش ۶۰درصد قابل فروش سبد ۵۳۲هزار تومانی سهام عدالت به ۸ میلیون و ۷۹۵هزار تومان رسیده است.

این مطلب برایم مفید است
۷۳ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

 • محبوبه شیردست
  ۲ ۰

  کی ان دسته از مردم که سهام عدالت نگرفتن ثبت نام میشه آیا بعد ازثبت نام سود سلام را میگیرن

 • یعقوب کردی پور
  ۲ ۲

  سلام خسته نباشیدببخشیدمن یه معلول جسمی حرکتی شدیدهستم که در تاریخ 22/12/1400یک بار سود سهام عدالت به مبلغ 702هزار تومان واریز شد دیگه سودی واریز نشده لطفا پیگیری بفرمائید قوربان شما پیشاپیش ممنونم من از استان فارس شهرستان فیروزآباد مزاحم میشم

 • بابائی
  ۰ ۴

  چرا۶۰درصدسهام عدالت رو نمیشه بفروشیم.

 • ناشناس
  ۱ ۳

  ما یگ خانواده سه نفری هستیم نه سهام عدالت داریم دو نفرمون مریض وبیکاریم چندر قاز یارانه رختن از حیاط بیرون نرفتیم تموم شد این مدل میشه زندگی کرد ترا خدا یگ هفته خودتون بزارین جای مردم اگه خود کشی نکردین مرد نیستین به فکر مردم باشین این مردم بودن که شمارو اوردن

دیگر رسانه‌ها