دیدگاه : ۲
اقتصادآنلاین روند معاملات امروز را بررسی کرد؛

بورس در آستانه اصلاح سنگین؟

پیش بینی کارشناسان حاکی از آن است که در حال حاضر روند صعودی بازار روندی متعادل است و الآن زمان مناسبی برای فروش نیست. شاخص هم وزن در مقایسه با شاخص کل پتانسیل رشد بیشتری دارد و می‌توان گفت کماکان روند صعودی آن ادامه خواهد یافت.

اقتصادآنلاین – هانا پاکمند؛ معاملات بورس در چهارمین روز هفته در حالی به پایان رسید که شاخص کل بورس تهران با ثبت افت ۵۷۱واحدی در محدوده یک ‌میلیون و ۵۳۹هزار واحد قرار گرفت اما شاخص هم وزن ۲۰۷۶واحد رشد داشت و شاخص فرابورس با افت ۵واحدی همراه شد. به طور کلی بیش از هشت میلیارد برگه سهام در میان معامله‌گران امروز دست به دست شد و حدود ۹۰میلیارد تومان پول توسط حقیقی‌ها از بازار خارج شد.

حسین مرید سادات، کارشناس و فعال بازار سرمایه در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین، روند شاخص کل را بررسی کرد و گفت: بورس امروز تقابل جذابی بین خریداران و فروشندگان در گروه‌های مختلف بورسی و فرابورسی بود. با توجه به فشار فروشی که در معاملات روز گذشته به ثبت رسید عرضه‌ای بورس امروز قابل پیش بینی بود.

حسین مرید سادات

وی افزود: اما با رسیدن به نیمه معاملات بازار قدرت خریداران افزایش یافت و نهایتا شاخص کل با افت ۵۷۱واحدی و شاخص هم وزن با رشد ۲۰۷۶واحدی به کار خود پایان دادند. در میان صنایع نیز همچنان اقبال با غذایی‌ها و زراعتی‌ها بود.

این کارشناس بازار سرمایه به تحلیل شاخص کل پرداخت و گفت: روند حرکتی شاخص کل نشان می‌دهد که واگرایی در اندیکاتور rsi و الگوی کنج صعودی‌ای که الگوی بازگشت روند است، تشکیل شده است. بنابراین می‌توان گفت در حال حاضر روند صعودی بازار روندی متعادل است و الآن زمان مناسبی برای فروش نیست.

1

وی ضمن بررسی شاخص کل وضعیت شاخص هم وزن را نیز بررسی کرد و گفت: شاخص هم وزن در مقایسه با شاخص کل پتانسیل رشد بیشتری دارد و می‌توان گفت کماکان روند صعودی آن ادامه خواهد یافت.

2

مرید سادات در پایان خاطر نشان کرد: اگر اتفاق عجیبی در فروش اوراق رخ ندهد بازار سرمایه می‌تواند به سمت اهداف بالاتری قدم بردارد و با بهبود روند معاملات جریان نقدینگی به سمت سهام شاخص‌ساز حرکت خواهد کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
۱۷ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

  • شیوا
    ۱ ۰

    لعنت بهتون باتیترتون

  • سهراب
    ۰ ۰

    آخه این چه تیتریه 😡

دیگر رسانه‌ها