دیدگاه : ۰
بیشترین ارزش معاملات سهام در بورس امروز؛

کاهش ارزش کل معاملات در روز کم‌ رمق بورس

امروز معامله‌گرها ۱۷۰میلیارد تومان سهام پالایش نفت اصفهان خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه خودرو و ساخت قطعات تعلق داشت و ۴.۲درصد از کل سهام خوراک دام‌ پارس‌ معامله شد.

اقتصاد آنلاین – سهیل بانی؛ روز جاری در مجموع حدود پنج هزار میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «شپنا»، «شتران»، «خگستر»، «خساپا» و «خودرو» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در سومین روز هفته معادل ۱۷۰میلیارد تومان سهام پالایش نفت اصفهان دست به دست شد، پالایش نفت تهران پس از معاملاتی به ارزش ۱۳۰میلیارد تومان دوم شد و سهام گسترش سرمایه‌گذاری ‌ایران‌ خودرو نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

سهام کاشی صدف سرام استقلال آباده (کصدف) پس از بازگشایی ۱۴.۸درصد رشد قیمت را تجربه کرد و از طرف دیگر سهام انرژی۱ با افت ۶.۸درصدی قیمت کام سهامداران خود را تلخ کرد.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «خودرو و ساخت قطعات» تعلق داشت به طوری که ۶۳۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «فرآورده‌های نفتی» با معاملات ۴۷۰میلیارد تومانی دوم شد و «محصولات شیمیایی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۴.۲درصد از کل سهام خوراک دام‌ پارس‌ (غدام) معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۲۰.۵درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در سه سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۵۷نماد نخست اختصاص داشت.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

بیشترین ارزش معاملات 01.02.12

رتبه بندی ارزش معاملات 01.02.12

این مطلب برایم مفید است
۲ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها