پوشش زنده حضور وزیر اقتصاد در سیمای ملی؛

آیا دولت دست در جیب مردم کرده است؟ / توضیحات خاندوزی، پیرامون نحوه جبران کسری بودجه

خاندوزی در سیمای ملی عنوان کرد: در چند ماه اخیر بیش از آنکه دولت گیرنده باشد، دهنده بوده و نه تنها هرگز خالص برداشتی نداشته؛ بلکه میزانی که به بازار بازگردانده نیز بسیار بیشتر بوده است.

آیا دولت دست در جیب مردم کرده است؟ / توضیحات خاندوزی، پیرامون نحوه جبران کسری بودجه

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ سید احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد دولت سیزدهم در شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: در این دولت ۵۹ هزار میلیارد تومان اوراق نقدی منتشر شده ، ۷۰ هزار میلیارد تومان اوراق قبل بازخرید شده. یعنی خالص فروش اوراق ۱۱ هزار میلیارد تومان منفی است.

باید در مقابل قیمت گذاری دستوری مقاومت کنیم

وزیر اقتصاد ادامه داد: برای رونق تولید باید در مقابل قیمت گذاری دستوری مقاومت کنیم.

وی افزود: دولت منابع بلااستفاده زیادی دارد، این اموال باید واگذار شود به بخش خصوصی تا استقراض از بانک مرکزی و در پی آن تورم نداشته باشیم.

خاندوزی تاکید کرد: مولدسازی دارایی‌ها در دولت مورد استقبال قرار گرفت و بخشنامه‌ای برای فروش دارایی مازاد انجام گیرد.

وزیر اقتصاد اظهار کرد: ما در شرایط کسری بودجه قرار گرفته‌ایم و دو راه برای جبران کسری داریم؛ اول چاپ پول است و دومی قرض از جامعه و دولت و بانک هاست.

ارسال نظر

 • علیرضا
  ۱ ۱

  دولت های ما دست شان توی جیب مردم است این یک واقعیت است کاش این دست توی جیب سرمایه داران بزرگ می بود نه مردم کم سرمایه واین دوراز عدالت است ما بابت این بی عدالتی تاوان بزرگی خواهیم پرداخت پایان سال ۱۴۰۰ ویا ۱۴۰۱ شاهد اتفاقات بزرگی خواهیم بود یکی از این اتفاقات مرگ برجام است و احتمال یک درگیری بزرگ حتی با دادن تمام امتیازات به غرب آنها را مجاب به دادن امتیاز یا برداشتن تحریم ها نخواهد کرد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چه بد موقعی شما وزیر شدید قربان. یه موقعی وزیر شدن جواب میداد که پترو دلار از آسمون چنان می بارید که نمی دونستند چه جور بودجه ها رو جذب کنند.
  از همه بد تر اینکه از مردم که خود شون آه ندارند با ناله سودا کنند کمک هم بخواین.

آخرین خبر ها