عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس؛

مجلس و دولت باید با دقت بیشتری در حوزه سهام عدالت قدم بردارند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: مجلس و دولت باید با دقت بیشتری در حوزه سهام عدالت قدم بردارند. زیرا پول پرقدرت ۳۰۰هزار میلیارد تومانی در دست مردم وجود دارد که اکنون در حال تجمیع آن هستند. بورس و بخش‌های دیگر اقتصادی دوران پرتلاطمی دارند که باید به نوعی مدیریت شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، جبار کوچکی نژاد، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به لزوم تقویت بازار سرمایه و جلب اعتماد دوباره افکار عمومی نسبت به این بازار گفت: بازار بورس و سهام عدالت یکی از مباحث جدی و بزرگ در حوزه بازار سرمایه است. سهام عدالت، یک سرمایه بالای ۳۰۰هزار میلیارد تومانی است و در دست مردم قرار دارد و اکنون به نوعی شرکت سرمایه‌گذاری استان‌ها در حال جمع‌آوری پول‌های مردم است.

وی ادامه داد: دولت در بحث بازار بورس تنها به جذب سرمایه اهمیت داد و قیمت‌ها را هم به صورت واقعی در بورس عرضه نکرد. مسئولان بازار بورس خیانت کردند و باید دستگاه‌‌های نظارتی به شدت به این موضوع ورود کنند. زیرا مردم با اعتماد به مسئولان، سرمایه خود را در بخش‌هایی که آنها اعلام کرده‌اند، سرمایه‌گذاری می‌کنند. واقعیت‌ها به مردم اعلام نشده و بازار بورس به هم ریخته و جلب اعتماد عمومی به بازار سرمایه بسیار سخت شده است.

کوچکی‌نژاد تصریح کرد: مجلس و دولت باید با دقت بیشتری در حوزه سهام عدالت قدم بردارند. زیرا پول پرقدرت ۳۰۰هزار میلیارد تومانی در دست مردم وجود دارد که اکنون در حال تجمیع آن هستند. بورس و بخش‌های دیگر اقتصادی دوران پرتلاطمی دارند که باید به نوعی مدیریت شوند.

نماینده مردم رشت در مجلس اظهار کرد: از سوی دیگر افزایش ۲۵درصدی حقوق کارمندان و ۳۹درصدی حقوق کارگران در رشد تورم و موج نقدینگی موثر است که این موضوع موجب تحول دیگری در بازار و تورم خواهد شد. 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: در بخش کارگران یک بحران جدی وجود دارد. با افزایش ۳۹درصدی حقوق کارگران، بسیاری از کارگاه‌ها و کارخانه‌ها در شرایط کنونی اقتصادی توان پرداخت چنین حقوقی را نداشته و امکان دارد بر این اساس بخشی از کارگران تعدیل شوند و قطعا این افراد با تنش مواجه خواهند شد. همچنین کارگاه‌ها و کارخانه‌ها از سوی دیگر برای پرداخت حقوق و مزایای کارگران راهی جز افزایش قیمت محصولات خود ندارند که این موضوع هم در بخش اقتصادی یک بحران جدی را بوجود خواهد آورد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • عباس نوشاد
    ۰ ۰

    زمان ثبت نام اصلی سهام عدالت کی انجام میشود