اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس امروز (۱۹اردیبهشت) / خروج ۱۲۰میلیارد تومانی حقیقی ها از بانک پاسارگاد

افراد حقیقی در بورس امروز ۷۰۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری و همچنین سهام وپاسار بود.

اقتصاد آنلاین – سیده زینب رزم گیر؛ حقوقی‌ها امروز حدود ۷۰۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد هزار و ۶۶۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۶۲درصد یعنی هزار و ۳۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۴۲درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «فلزات اساسی» و «محصولات شیمیایی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌‌های «محصولات کامپیوتری الکترونیکی» و  «سایر محصولات کانی غیر فلزی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وپاسار»، «وتجارت» و «وبصادر» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «داروح»، «دماوند» و «آریان» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری بانک پاسارگاد حدود ۱۲۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی حق تقدم کارخانجات داروپخش با برتری حدود سه میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در سه نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۸۳نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۱۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۶۸۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصاویر در ابعاد اصلی روی آنها کلیک کنید

تغییر مالکیت حقیقی حقوقی19.02.1400

بیشترین تغییر مالکیت صنایع19.02.1400

بیشتر بخوانید
ارسال نظر