اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام (۱اردیبهشت) / بانکی‌ها همچنان در صدر ارزش معاملات یکه تازی می‌کنند

امروز معامله‌گرها ۱۲۵میلیارد تومان سهام بانک ملت خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری تعلق داشت و سه درصد از کل سهام شرکت لیزینگ آریا دانا معامله شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصادآنلاینسهیل بانی؛ روز جاری در مجموع حدود هزار و ۵۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «وبملت»، «وتجارت»، «شستا»، «وملل» و «فولاد» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در آخرین روز هفته معادل ۱۲۵میلیارد تومان سهام بانک ملت دست به دست شد، بانک تجارت پس از معاملاتی به ارزش ۱۱۰میلیارد تومان دوم شد و سهام سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری» تعلق داشت به طوری که ۴۲۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «فلزات اساسی» با معاملات ۲۰۰میلیارد تومانی دوم شد و «محصولات شیمیایی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز سه درصد از کل سهام شرکت لیزینگ آریا دانا (ولانا) معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۴۴.۴درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در دو سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۱۴نماد نخست اختصاص داشت.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

بیشترین ارزش معاملات 00.02.01

رتبه بندی ارزش معاملات 00.02.01

بیشتر بخوانید
ارسال نظر