اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس (۲۹فروردین) / خروج ۳۰میلیارد تومانی حقیقی‌ها از بانک پاسارگاد

افراد حقیقی در بورس امروز ۴۵۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری و همچنین سهام وپاسار بود.

اقتصاد آنلاین – سیده زینب رزم گیر؛ حقوقی‌ها امروز حدود ۴۵۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۸۶۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۶۹درصد یعنی ۵۹۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۵۲درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «محصولات شیمیایی» و «فلزات اساسی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «ماشین‌آلات و دستگاه‌های برقی» و «سرمایه‌گذاری‌های استانی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وپاسار»، «شستا» و «وملل» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «شرانل»، «پترولح» و «فایرا» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری بانک پاسارگاد حدود ۳۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی نفت ایرانول با برتری حدود ۲میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در دو نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۸۲نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول صفر میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۴۲۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصاویر در ابعاد اصلی روی آنها کلیک کنید

تغییر مالکیت حقیقی حقوقی29.01.1400

بیشترین تغییر مالکیت صنایع29.01.1400

بیشتر بخوانید
ارسال نظر