اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

سنگین‌ترین صف‌های بورس امروز (۲۳فروردین۱۴۰۰) / تداوم سنگینی ۲۰۰میلیاردی صف فروش بانک آینده

خالص سفارشات فروش سهام در بورس امروز از رقم پنج هزار میلیارد تومان عبور کرد، برتری سمت عرضه در صنعت خودرو و ساخت قطعات بیش از سایرین بود و همچنین سهام بانک آینده ۱۹۰میلیارد تومان سفارش فروش داشت.

اقتصاد آنلاین – امیر مهدی زاده؛ در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۲۲۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش پنج هزار و ۲۴۵میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به پنج هزار و ۲۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش «وآیند»، «تپکو» و «خساپا» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده ۲۷۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید «غگیلا»، «سیتا» و «قیستو» در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع حدود ۱۹۰میلیارد تومان (۸۵درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر ۹۷۰میلیارد تومان (۱۸درصد کل) می‌شود. همچنین حجم صف‌های خرید در ۶نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۵۸نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف شیر پاستوریزه پگاه گیلان (غگیلا) به ۱۲درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«خودرو و ساخت قطعات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۴۰۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۳۶۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر هیچ گروهی با تقاضای خرید همراه نشد.

این جدول حدود ۱۸درصد از پنج هزار و ۴۶۵میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در حدود ۸۹۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۶۱۶درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۶هزار و ۳۵۰میلیارد تومان خواهد رسید.

برترین صفوف خرید و فروش 00.01.23

نقشه صفهای خرید و فروش بورس 00.01.23

بیشتر بخوانید
ارسال نظر