یک مقام مسئول توضیح داد؛

شرایط دریافت کارت اعتباری سهام عدالت

مدیر پروژه کارت های اعتباری شرکت سپرده گذاری مرکزی شرایط دریافت کارت اعتباری سهام عدالت را تشریح کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سمیه محمدی با بیان اینکه رونمایی از کارت اعتباری سهام عدالت توسط مراجع بالادستی صورت گرفته است، اظهار کرد: برخی بانکها زیرساختها راپیاده سازی و برخی پیاده سازی نکردند. تا قبل از ایام نوروز دو بانک ملی و تجارت زیرساختهای لازم را پیاده سازی کرده بودند و تا دو هفته مانده به سال نو بیش از ۳۰۰۰ درخواست از سوی مشمولان سهام عدالت که روش مستقیم یا روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده بودند، به سمت شرکت سپرده گذاری ارسال و توثیق آن انجام شد.

وی ادامه داد: در اعطای کارت اعتباری سهام عدالت نکاتی وجود دارد که سهامداران باید دقت کنند. نخست آنکه، سهام دارانی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند، حتی اگر یک سهم هم از پرتفوی سهام عدالت خود فروخته باشند، نمی‌توانند کارت اعتباری دریافت کنند. نکته دیگر اینکه اگر یک مرجع قانونی به شرکت سپرده گذاری نامه داده باشد که بر اساس آن سهام فرد توقیف شده باشد، آن فرد نمی‌تواند کارت اعتباری دریافت کند.

مدیر پروژه کارتهای اعتباری شرکت سپرده گذاری مرکزی با تاکید بر اینکه فرایند تسهیلات کمی زمان‌بر است، گفت:  این فرایند در بانک های ملی و تجارت به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و نیاز نیست سهامدار مراجعه حضوری داشته باشد. البته سهامدار حتما باید در سامانه سجام ثبت نام کرده باشد.

محمدی ادامه داد: کارت اعتباری هم فیزیکی نیست بلکه نشان بانک و نوعی دسترسی است. برای مثال فردی که از بانک ملی کارت اعتباری سهام عدالت دریافت کرده است، می‌تواند به فروشگاه طرف قرارداد بانک ملی مراجعه و خرید کند. فردی که بانک تجارت را انتخاب کرده است هم می‌تواند به هر فروشگاهی مراجعه کند.

وی به این سوال که آیا فقط دو بانک مذکور کارت اعتباری سهام عدالت را صادر می‌کنند؟ پاسخ داد: با مابقی بانکها هم تفاهم نامه منعقد شده است. کار حساس و زمان‌بر است و بانکها باید جوانب و ریسک‌ها را بسنجند که همین موضوع سرعت کار را کند می‌کند. حدود ۱۰ بانک کار را به صورت موازی پیش می‌برند و مشمولان هم بین بانک‌ها حق انتخاب دارند. البته افرادی که روش مستقیم را برگزیده‌اند باید گزینه تغییر کارگزار ناظر را فعال کنند.

به گفته مدیر پروژه کارت های اعتباری شرکت سپرده گذاری مرکزی، به طور کلی ۶۰ درصد دارایی سهامداران قابل معامله است و بانک بر مبنای همین ۶۰ درصد کارت اعتباری صادر می‌کند.

محمدی تاکید کرد که شماره موبایل فرد خواهان کارت اعتباری باید با نام خود فرد مطابقت داشته باشد و اطلاعاتی که در بانک ثبت کرده است باید کامل و جامع باشد. شماره تلفن ۱۵۶۹ نیز به طور شبانه روزی پاسخگوی سوالات مشمولان است.

بر اساس این گزارش، آغاز پرداخت وام به مشمولان سهام عدالت از ۲۵ بهمن سال ۱۳۹۹ آغاز شد. مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات سه ساله است و هیچگونه مدرک یا ضامنی غیر از مدارک هویتی نیاز نیست و سهام عدالت ضامن این وام  خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • عبدالله محمدى نرگس كردمحله
  ۰ ۰

  متقاضى سودسهام عدالتم هستم، چه بايدبكنم؟

 • سیدرضا رضایی
  ۰ ۰

  سلام من همون موقع حدود 10سال پیش اقدام کردم کارامو کردم موند بازکردن حساب الان همون کافی نت میزنه اسمم نمياد بااینکه شمار ش و دارم نیستم تو سیستم چکارکنم؟ لطف کنید راهنمایی کنید

 • جلال خسروی
  ۰ ۰

  متقاضی سهام عدالت هستم که‌ تا الان هیچ چیزی دریافت نکردم چکار باید بکنم؟

 • جواد
  ۰ ۰

  چرا مجلس یه فکر افرادی که از اول سهام عدالت ثبت نام نشدن نمیکنه ، دولت احمدی نژادآن زمان با دانشگاه آزاد مشکل داشت برای کارمندان دانشگاه آزاد سهام عدالت ثبت نام نشده مگه ما ایرانی نیستم فقط بابک زنجانی ها و خاوری ها از ایران باید سهم می‌برند خواهشمند است انتشار بدین با حقوق دانشگاه آزاد بعداز ۲۸ سال کار الان ۳۷۰۰هزارتومان حقوق می گیرم و چیزی برای زندگی نمیمونه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  از کی برای ثبت نام برای وام یا پولی برای ماه رمضان میدن

 • مهرب
  ۰ ۰

  من سهامم بانک کشاورزی هست چجوری باید کارت اعتباری بگیرم چرا توضیح کامل نمیده کسی

 • عبد الکریم یونسی
  ۰ ۱

  سلام بنده ۶۰درصداز سهامم را فروختم ایا کارت اعتباری به من تعلق میگیره یا خیر